Hlavní navigace

Správu virtuálních strojů ve vztahu k úložným prostředkům vylepšilo HP

Sdílet

Pavel Louda 9. 4. 2009

Konkrétně se jedná o dva produkty - Storage Essentials a Operations Orchestration, a zároveň představila i novou předplatitelskou službu, BSA Essentials, která podle výrobce podnikům pomůže udržovat své systémy aktualizované pomocí různých patchů a také v souladu s různými standardní pro audit.
„Virtualizace dovolila firmám díky konsolidaci serverů snížit náklady na hardware a omezit nároky na prostor v datových centrech, ale zároveň jim přinesla spoustu starostí ohledně pokročilé správy stovek virtuálních strojů a jim odpovídajících úložných prostor a síťových zdrojů," tvrdí Bob Meyer, šéf divize pro virtualizaci ve firmě Hewlett-Packard.
Aktualizace řešení Storage Essentials například znamená, že tento program dokáže objevovat v síťové infrastruktuře organizace jednotlivé virtuální stroje VMwaru a namapovat k nim odpovídající úložné zdroje a SAN (storage-area-network) - to umožní síťovým administrátorům udržovat informace o tom, kdo jaké zdroje vlastně využívá a jakým způsobem. Dovoluje to také evidovat, jak velká kapacita úložného prostoru vyhrazeného příslušným virtuálním strojům je aktuálně využíváno a v případě potřeby může být nevyužitá část realokována někam jinam. Do budoucna se počítá s podporou i Microsoft Hyper-V a Citrix XenServer.

Našli jste v článku chybu?