Hlavní navigace

SSD řešení pro netbooky a levnější stolní počítače představil Intel

Sdílet

Pavel Louda 16. 3. 2010

Nový model doplní v nabídce výkonnější produktovou řadu X25-M SATA SSD o kapacitě 80 a 160 GB.

Novinka je vybavena 34nm paměťovými čipy typu NAND flash. Na SSD disk si uživatel může například nahrát operační systém, aplikace kancelářského balíku či oblíbenou hru. Výsledkem bude podle výrobce až 43% nárůst celkového výkonu systému a až o 86 % rychlejší odezva u hraní hry. Disky formátu SSD rovněž urychlí jak start celého systému, tak otevírání aplikací, souborů nebo probuzení počítače z režimu spánku.

Kromě toho X25-V prostřednictvím technologie SSD Optimizer podporuje funkci Microsoft Windows Trim. Součástí dodávky je též Intel SSD Toolbox – sada utilit navržená Intelem pro lepší řízení výkonu SSD disku. Těchto vylepšení mohou využít i uživatelé operačních systémů Windows XP a Vista. Stáhnout si je lze na adrese www.intel.com/go/ssdtoolbox.

Disky typu SSD mohou nahradit klasické pevné disky nebo se s nimi mohou kombinovat. SSD neobsahují žádné pohyblivé části a díky tomu jsou spolehlivější a výkonnější než disky HDD. To se projevuje vyšší produktivitou na straně uživatele, jelikož systém vybavený diskem SSD reaguje podstatně rychleji.

S klesající cenou SSD disků mohou uživatelé těžit z kombinace SSD a HDD disků v tzv. duální kombinaci. SSD disk zde slouží zejména pro start počítače.

Našli jste v článku chybu?