Hlavní navigace

Startuje soutěž ICT Diplomová práce roku 2013

2. 5. 2013

Sdílet

Zúčastnit se mohou studenti, kteří v akademickém roce 2012/2013 obhajují svou diplomovou či bakalářskou práci na téma z oboru informatiky nebo telekomunikací. Cílem soutěže je zvýšení prestiže technologicky zaměřeného studia, ocenění nadaných studentů i prohloubení spolupráce mezi vysokými školami a komerční sférou.

Partnery celkem šesti soutěžních kategorií letošního ročníku jsou společnosti ABRA Software, ARBES Technologies, EDITEL CZ, SAP, Telefónica a T-Systems. Partnerem za studentskou obec je Česká studentská unie (ČeSU), odbornými garanty pak Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) a Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI). Nad soutěží převzaly záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

„Loňský ročník přinesl velký zájem studentů a řadu kvalitních prací – předpokládáme, že nejinak tomu bude i letos. Důležitými kritérii budou opět jak odborná úroveň přihlášených prací, tak i jejich praktický dopad či komerční využitelnost a zároveň prezentační schopnosti účastníků. Těší mě také zájem ze strany firem ICT a jejich ochota podpořit soutěž finančně,“ komentuje prezident ICT UNIE Svatoslav Novák.

Odměna pro vítěze či vítězku v každé ze šesti kategorií činí 50 000 korun, 2. místo bude ohodnoceno částkou 10 000 korun, 3. místo částkou 5 000 korun a soutěžící na 4. až 6. příčce získají 1 000 korun. Vybraní studenti obdrží také přímou pracovní nabídku od společnosti, která je partnerem dané kategorie. Soutěžní práce bude posuzovat odborná porota sestavená z vysokoškolských pedagogů a zástupců firem ICT. Uzávěrka přihlášek je 19.7.2013.

Další informace o projektu ICT Diplomová práce roku najdete na www.diplomovaprace.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?