Hlavní navigace

Steve Jobs, CEO společnosti Apple, prodělal transplantaci jater

21. 6. 2009

Sdílet

Někteří komentátoři usuzovali, že by se Jobs mohl objevit již na začátku června u příležitosti vývojářské konference, kdy byla představena řada nových produktů Applu. Nicméně v pátek odpoledne informoval Wall Street Journal, že jeho zdravotní stav byl pravděpodobně mnohem vážnější, než se předtím zdálo.

Jobs přerušil svoji činnost ve společnosti Apple na začátku letošního roku, neboť během loňského roku ztratil část své váhy, což některé komentátory vedlo k úvahám o možném návratu rakoviny. Steve Jobs totiž před lety prodělal léčbu rakoviny slinivky a její poškození podle lékařů může vést k dalším zdravotním obtížím, jako je např. nedostatečné vstřebávání živin. Sám Jobs v lednu oznámil, že za jeho zdravotními problémy údajně stojí „hormonální nerovnováha“ a že nyní lékaři diagnostikovali obtíže a v následujících měsících se podrobí intenzivní léčbě. Pravděpodobně však toto prohlášení bylo jen snahou utěšit akcionáře, neboť akcie Applu na zdravotní problémy jeho CEO velmi negativně reagovaly a je proto logické, že informace o transplantaci jater bylo vhodné držet pod pokličkou. Za dobu nepřítomnosti Steva Jobse v Applu pak akcie povyskočily zhruba o 40 procent.

Steve Jobs měl podle reportu Wall Street Journal prodělat transplantaci v Tenenssee a dobře se zotavuje, i když jeho přesná diagnóza není stále známá. Po dobu jeho nepřítomnosti ve společnosti Apple zastává Jobsovy funkce COO firmy, Tim Cook.

Našli jste v článku chybu?