Hlavní navigace

Strategy Analytics: Počet aktivních smartphonů překročil 1 miliardu

Sdílet

Tadeáš Pelech 18. 10. 2012

Analytická agentura Strategy Analytics tento týden oznámila, že v průběhu třetího čtvrtletí překročil počet aktivních chytrých telefonů po celém světě 1 miliardu, zatímco v předchozím čtvrtletí jich bylo aktivních 959 milionů a přesně před rokem 708 milionů.

Podle zástupců agentury trvalo dosažení hranice jedné miliardy uživatelů 16 let, protože první smartphone představila společnost Nokia v podobě modelu Communicator v roce 1996. „Nokia dominovala trhu smartphonů více než 10 let, dokud se na trhu v roce 2007 neobjevil Apple iPhone, který od základů změnil koncepci smartphonu a rozšířil možnosti jeho využití,“ konstatoval Scott Bitcheno, analytik z agentury Strategy Analytics.

Podle analýzy této agentury tedy v současnosti vlastní smartphone každý sedmý obyvatel naší planety, přesto však podle názoru odborníků v dohledné době nehrozí nasycení trhu chytrých telefonů. „Většina obyvatel planety smartphone ještě nemá, proto se nabízejí obrovské možnosti dalšího růstu, zejména na takových trzích, jako je Čína, Indie nebo Afrika,“ míní Bitchenův kolega analytik Neil Mawston. Dodal, že zatímco první miliardy bylo dosaženo po 16 letech, počtu dvou miliard by mohlo být dosaženo již v roce 2015.

Našli jste v článku chybu?