Hlavní navigace

Sunnysoft nabízí českou lokalizaci pro smartphone G1 s Androidem

Sdílet

Martin Noska 27. 2. 2009

V příštích měsících Sunnysoft navíc uvede některé uživateli oblíbené aplikace, které byly dosud určeny pro platformu Windows Mobile, ale také některé zcela nové.

Smartphone G1 se objevil na českém trhu koncem ledna, kdy jej začal prodávat mobilní operátor T-Mobile (ovšem v původní anglické verzi) a je nyní i v oficiální distribuci společnosti Sunnysoft. Ta jej prodává podle svých slov s nadstandardním příslušenstvím a do budoucna počítá i s přidanou hodnotou nových aplikací. Zákazníci Sunnysoftu např. získají českou lokalizaci při nákupu G1 zdarma.

Sunnysoft plánuje vyvinout např. novou verzi oblíbené slovníkové aplikace Dictionary nebo multijazyčnou klávesnici Keyboard. Chybět nebude ani česká lokalizace v podobě standardu Interwrite, která se na trhu pro české uživatele objeví z těchto produktů jako první. Zákazníci Sunnysoftu pak získají tuto lokalizaci při nákupu zařízení G1 zdarma. Firemní aplikace jako je konferenční mEvent nebo mobilní řešení pro obchodní zástupce mAgent pak začne Sunnysoft vyvíjet na G1 ještě v roce 2009. mEvent se úspěšně osvědčil již na velkých konferencích v USA, mAgent používá řada českých firem s obchodními zástupci.

Přístroj G1 obsahuje v základní výbavě aplikace od společnosti Google jako Google Maps, Gmail či YouTube. Samozřejmostí jsou široké možnosti pro připojení k internetu, ať už prostřednictvím Wi-Fi, nebo 3G sítě. G1 obsahuje i integrovaný GPS přijímač. K pořizování fotografií slouží integrovaný 3megapixelový fotoaparát. Vlastní dotykový displej má rozlišení 480 x 320 bodů při úhlopříčce 3,2 palce (8,1 cm).

HTC pak v nedávné době ohlásila i další model, označený jako Magic, který na rozdíl od G1 nebude disponovat vysunovací QWERTY klávesnicí. Více informací o něm najdete v článku První pohled: HTC Magic, další smartphone se systémem Android.

Našli jste v článku chybu?