Hlavní navigace

Supervýkonný výpočetní systém UV 2 uvedlo na trh SGI

19. 6. 2012

Sdílet

Dostupnost nového systému  UV 2 oznámila firma SGI. Oproti předchozí generaci nabízí dvojnásobný počet jader (až 4 096) a čtyřnásobnou kapacitu  koherentní hlavní paměti (až 64 TB), která je k dispozici pro výpočty v paměti počítače v rámci jednoho jedinného systému.

Systém SGI UV 2 lze škálovat až do osmi petabajtů sdílené paměti a při maximálním zatížení je I/O rychlost až čtyři terabajty za sekundu (14 PB/hod).

"Základní „entry-level“  konfigurace systému SGI UV 2 je o 40% levnější než SGI UV 1. Tímto je vytvořena nová úroveň dostupnosti velkých, koherentních, paměťových systémů pro vědecké pracovníky, analytiky a  "chybějící střední vrstvu",  a poskytuje tak efektivní alternativu s nižšími celkovými náklady na vlastnictví (TCO) oproti clusterům, "uvedl Eng Lim Goh, technologický ředitel společnosti SGI.

SGI UV 2 je také momentálně jediný systém na trhu, který využívá procesory Intel Xeon řady E5 S pouhými 16 jádry a 32 GB paměti lze začít se systémem SGI UV 2 v malém měřítku a bez problémů postupně rozšiřovat.

Našli jste v článku chybu?