Hlavní navigace

Surface Go prý nemá ARM čip díky zásahu Intelu

26. 8. 2018

Sdílet

A navzdory tomu, že nový CPU Snapdragon by nejspíš znamenal lepší výdrž baterie na jedno nabití, byl si Microsoft nejspíš vědom toho, jaký negativní vliv by na Surface Go mělo jeho reálné použití, zejména co se týče výkonu – jen není jasné, jak moc přesvědčování bylo třeba, aby si nakonec vybral Intel.

Počítače od Microsoftu poháněné Snapdragonem 835 by mohly na jedno nabití vydržet celý den, nicméně by mohly mít problém s emulací výkonu x86. Qualcomm v červnu odhalil Snapdragon 850, čip vyvinutý specificky pro druhou generaci PC s Windows na ARM, který přináší mimo jiné zhruba 25procentní nárůst výkonu, nicméně i přesto se není schopen rovnat tomu, co na poli laptopů nabízí Intel.

Taktéž v červnu se začaly šířit spekulace o platformě Snapdragon 1000 od Qualcommu, který by měl využívat novou architekturu ARM Cortex-A76. Tato platforma by měla být schopna vyrovnat se Intelu i5-7300U (3,5 GHz, Turbo), a přitom spotřebovávat mnohem méně energie. Nicméně na reálné zhodnocení toho, zda jsou tyto informace pravdivé, si budeme muset počkat do následujícího roku.

Pokud jde o Surface Go, dočkalo se toto zařízení mnoha smíšených reakcí. Někteří zdůrazňují jeho přenosnost konkurující iPadu a nízkou cenu, zatímco jiní mu vytýkají, že je pro mnoho scénářů využití zkrátka příliš pomalý a příliš malý – ačkoliv by byl nejspíš ještě pomalejší, jestliže by jej Microsoft vydal s čipem ARM.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?