Hlavní navigace

Surface Pro 2 přezbrojil na rychlejší procesor

Sdílet

Tadeáš Pelech 4. 1. 2014

Softwarový gigant původně vydal Surface Pro 2 loni 22. října s procesorem Intel i5-4200U taktovaným na frekvenci 1,6 GHz. Nyní tedy, v podstatě po pouhých dvou měsících na trhu, jsou nové tablety dodávány s procesorem, jehož frekvence stoupla na 1,9 GHz.

Mluvčí společnosti Microsoft tuto změnu potvrdil. „Microsoft během prodejního cyklu každého výrobku běžně provádí drobné změny jednotlivých komponent. Změny jsou závislé na různých faktorech, včetně nabídek partnerských subdodavatelů, dostupnosti a hodnoty pro naše zákazníky,“ vysvětlil mluvčí společnosti Microsoft. „Všechny změny hardwaru i softwaru nám pomáhají zajistit vynikající zkušenost zákazníků s produktem,“ dodal.

Dodávky nové verze tabletů se objevily koncem prosince loňského roku. Jeden z uživatelů Surface Pro 2 si této změny všiml po reklamaci, když za zakoupený přístroj, který měl problémy s aktualizací firmwaru, obdržel výměnou nový kus s lepším procesorem. Podle posledních měření výkonu pomocí softwaru Geekbench opravdu Microsoft k této změně přistoupil koncem prosince, společnost však přesné datum změny specifikací neuvedla. Oba procesory Intel i5 (4200U a 4300U) jsou si – až na taktovací frekvenci – velmi podobné. Nový čipset i5-4300U je kromě rychlejšího taktování vybaven i technologií Intel Trusted Execution, která zlepšuje zabezpečení softwaru.

Microsoft tuto poměrně významnou změnu po pouhých dvou měsících prodejů nijak dále nekomentuje. Podle několika nedávných zpráv jsou zásoby první série tabletů Surface Pro 2 i Surface Pro vyčerpány, nové dodávky výkonnější verze Pro 2 s procesorem Intel by tedy již měly obsahovat rychlejší procesory.

 

Našli jste v článku chybu?