Hlavní navigace

Svá úložná pole obohatilo EMC o vylepšenou podporu virtualizovaného prostředí

Sdílet

Pavel Louda 31. 8. 2009


Nové nástroje pro síťové úložné systémy CLARiiON CX4 představila firma EMC. Jsou podle výrobce navrženy speciálně s ohledem na používání ve virtualizovaných prostředích a zahrnují správní software Navisphere Manager, dále RecoverPoint a Replication Manager pro ochranu a replikace dat a také řešení připojení UltraFlex realizované přes 10Gb spoj iSCSI a 8Gb Fibre Channel
Například Navisphere Manager zjednodušuje časově náročné úlohy správy úložišť, a to prostřednictvím integrace s rozhraními VMware vCenter API a korelací virtuálních počítačů a jejich úložišť. Uživatelům mimo jiné výrazně urychluje a usnadňuje běžné úlohy, jako jsou identifikace základní příčiny výkonnostních problémů virtuálních počítačů či optimalizace využívání kapacity, či umožňuje automaticky zjišťovat a udržovat relace mezi logickým a fyzickým prostředím, a poskytuje tak ucelené zobrazení, které zákazníkům pomáhá zkrátit délku některých úloh z hodin na minuty.
Technologie UltraFlex zase dovoluje kombinovat připojení 1Gb iSCSI, 4Gb FC, 8Gb FC a 10Gb iSCSI v jediném systému a také upgradovat na 10Gb iSCSI či 8G FC linku bez dalších zásahů.
RecoverPoint umožňuje spravovat replikovaná úložiště pro virtualizované a fyzické servery z jediného místa či udržovat potřebný výkon a ochranu bez potřeby další přenosové kapacity, a to využitím synchronní i asynchronní vzdálené replikace zároveň - tedy s nulovou ztrátou dat při synchronních operacích a udržení vysokého výkonu se zajištěnou ochranou dat při asynchronní replikaci při I/O špičkách.
Nová verze softwaru Replication Manager navíc nabízí okamžité obnovení virtuálních počítačů z bitových kopií a tedy lepší ochranu dat a vylepšené parametry obnovy v grafickém uživatelském rozhraní.

Našli jste v článku chybu?