Hlavní navigace

Symantec představil Endpoint Protection 12, je speciálně navržen pro virtuální prostředí

18. 2. 2011

Sdílet

V současné době je Symantec Endpoint Protection 12 k dispozici pouze jako betaverze pro vybraný okruh uživatelů a veřejná betaverze bude pravděpodobně k dispozici v dubnu 2011. Uvedení plné verze je naplánováno na léto roku 2011

V minulém roce útočníci podle Symantecu vytvořili více než 286 milionů různých škodlivých programů, což je v průměru více než 9 nových hrozeb každou sekundu. Tento rozmach malwaru a jeho složitosti je z velké části dílem snadno použitelných útočných sad – jako je například Zeus -, které lákají tradiční zločince bez hlubších odborných znalostí. Tyto nástroje umožňují hackerům nepřetržitě generovat nové mutace malwaru a cílit na různé oběti, takže tradiční metody zde selhávají.

 

Hlavní výhody  podle výrobce:

  • blokuje nové a neznámé hrozby, které nezachytí tradiční bezpečnostní řešení založená na signaturách, heuristice, sledování podezřelého chování nebo HIPS (Host Intrusion Prevention System). Významným vylepšením je použití technologie Insight, která obsahuje on-line databázi hodnocení pověsti souborů a dokáže identifikovat a blokovat útoky škodlivého kódu.
  • nabízí komplexní ochranu proti všem typům útoků a je optimalizován pro výkon na virtuálních systémech. Endpoint Protection 12 umožňuje vytvořit seznamy důvěryhodných aplikací, zachovat lokální Insight cache, náhodně skenovat a aktualizovat a automaticky identifikovat a spravovat virtuální klienty.
  • Small Business Edition: nabízí funkce, jako je průvodce instalací, předkonfigurováné nastavení bezpečnostní politiky a automatické oznámení a hlášení pro zákazníky z malých firem.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?