Hlavní navigace

Symantec představil novou řadu bezpečnostního řešení Norton 360

Sdílet

Martin Noska 24. 3. 2009

Norton 360 představuje podle slov Symantecu kompletní bezpečnostní řešení, chránící osobní počítač i všechny typy online aktivit. Nejnovější verze obsahuje bezpečnostní a výkonnostní vylepšení, která mají za cíl neustále udržovat osobní počítač v dobré kondici a která mají zvýšit pružnost online zálohování. Norton 360 ve verzi 3.0 pak také přichází se službou hodnocení důvěryhodnosti webových stránek, označenou jako  Norton Safe Web.

Norton 360 klade podle výrobce důraz na rychlost a nízké nároky na systémové prostředky. Průměrná doba instalace se má pohybovat kolem minuty a při provozu se využívá většinou méně než 10 MB systémové paměti. Norton 360 3.0 nyní rovněž využívá dvě technologie známé z Norton Internet Security 2009: pulzními aktualizacemi každých 5 – 15 minut a Norton Insight, která díky databázi důvěryhodných souborů výrazně zrychluje kontrolu počítače (neboť se kontrolují jen nové a změněné soubory).

Jak již bylo řečeno, Norton 360 nyní obsahuje Norton Safe Web, službu navrženou pro zvýšení bezpečnosti práce v prostředí internetu, ať jde o prohlížení stránek, vyhledávání, nákupy nebo komunikaci. Vzhledem k nebezpečnosti norton 360dnešních online hrozeb dokáže Norton Safe Web informovat návštěvníka stránek o hrozbách ještě před tím, než na danou stránku přejde. Obsah téměř 60 % stránek, označených službou Norton Safe Web za nebezpečné, totiž údajně dokáže domácí počítač infikovat bez nutnosti stáhnout si z nich či instalovat jakékoli soubory. Norton Safe Web nabízí podle slov Symantecu aktuální a přesné hodnocení stránek, získané na základě analýz.

Mezi další nové funkce patří Norton Identity Safe, sloužící k zabezpečení, ukládání a správě osobních dat – přhlašovacích jmen a hesel. Novinkou je Norton Backup Drive, který nabízí v rozhraní podobném Průzkumníku Windows správu zálohování. Navíc je možné zálohovat soubory na různá cílová zařízení jako jsou USB klíčenky, iPod, CD/DVD, Blue-Ray media nebo zabezpečené online úložiště. Smart Startup Manager, další novinka v Norton 360 v 3.0, slouží ke správě programů spouštěných při zahájení činnosti systému Windows, které často zpomalují start počítače. Smart Startup Manager upozorňuje uživatele na nové programy spouštěné při startu a měří dopad každého z nich na výkon počítače. K ladění výkonu slouží i rozšířený Diagnostic Report s ukazatelem kompletního stavu počítače a doporučením pro jeho údržbu.

Uživatelé Norton 360 mohou využívat volně dostupnou podporu na webu, po telefonu i elektronickou poštou, a to i v češtině. V angličtině je dostupné rovněž Norton Users Discussion Forum, které slouží pro výměnu informací a zkušeností mezi uživateli, zaměstnanci Symantecu a dalšími diskutujícími. Počet jeho uživatelů se každý měsíc zyvšuje o zhruba 1200 a přibývá na něm přes 7 000 nových příspěvků.

Bezpečnostní řešení Norton 360 verze 3.0 bude v České republice dostupné od 1. dubna 2009, doporučená cena pro koncového uživatele s roční podporou má činit 1 859 Kč (jedná se o licenci pro tři počítače). Standardní edice Norton 360 obsahuje 2GB dat na zabezpečeném online úložišti s možností dokoupit další prostor. Norton 360 bude dostupný rovněž v edici Small Business Edition 5 User Pack (včetně  10GB na zabezpečeném online úložišti), kde by pak koncová cena měla činit 3 444 Kč.

Našli jste v článku chybu?