Hlavní navigace

Systém, který dovoluje správu hesel až 99 znaků dlouhých, uvedl na náš trh Kaspersky

Sdílet

Pavel Louda 30. 3. 2010

Novinka zajišťuje bezpečnost hesel používaných k přístupu na internetové stránky a do aplikací v rámci systému Windows - ukládá hesla, uživatelská jména a další důvěrné údaje ve vyhrazené databázi, do které lze vstoupit pouze na základě globálního hesla. Na základě něj je vytvořen tajný klíč. Databáze hesel a zmíněné heslo jsou šifrovány s využitím algoritmů obsažených v šifrovacích službách integrovaných do operačních systémů Windows.

Password Manager umí automaticky rozpoznat a vyplnit textová pole ve formulářích na síti, v přihlašovacích oknech na internetových stránkách a v rámci programů, u nichž je přístup chráněn heslem.

Ukazatel v aplikaci Kaspersky Password Manager jasně znázorňuje, jak silné aktuálně zvolené heslo je. S využitím této informace může uživatel pro databázi zvolit heslo, jež bude dostatečně silné. Na obranu proti tzv. keyloggers, tj. škodlivým kódům, které zaznamenávají pořadí uživatelem stisknutých kláves, lze k zadání hesla použít virtuální klávesnici.

Další autorizační metody zahrnují použití zařízení připojeného prostřednictvím technologie Bluetooth nebo přes rozhraní USB, např. klasického mobilního telefonu, jež slouží jako jedinečný klíč k ověření identity uživatele. Tím je nejen zajištěna spolehlivá ochrana, ale představuje to i prostředek k tomu, aby uživatel nemusel pracně zadávat své heslo ručně. Aplikace podporuje definici velmi silných hesel až do délky 99 znaků. Tato funkce umožňuje uživatelům vytvářet dlouhá, složitá a jedinečná hesla.

Nové řešení lze spustit z přenosné paměťové jednotky USB na kterémkoli osobním počítači bez nutnosti předchozí instalace.

Našli jste v článku chybu?