Hlavní navigace

Pokročilou ochranu před krádežemi identity představilo AVG

Sdílet

Pavel Louda 3. 3. 2009

Aplikaci AVG Identity Protection (IDP) určenou ke zlepšení ochrany osobních a soukromých informací na internetu uvedla na trh firma AVG Technologies. IDP brání cíleným útokům na krádeže hesel, odcizení podkladů k internetovému bankovnictví, čísel kreditních karet a dalších cenných informací. Používá tzv. behaviorální analýzu a je součástí produktů AVG 8.5 i programu Internet Security pro domácí použití.
Software nabízí uživatelům další vrstvu ochrany nad rámec jejich obvykle nainstalovaných řešení, přičemž je jedno, zda používají produkty AVG nebo bezpečnostní program od jiné firmy.
Krádeže identity se v současnosti staly internetovým zločinem číslo jedna. Podle průzkumu americké společnosti Javelin Strategy & Research se jejich obětí stalo pouze v USA za loňský rok téměř 10 milionů lidí, kteří utrpěli celkovou škodu ve výši 48 miliard dolarů. Ekonomiku Velké Británie stojí krádeže identit až 3,4 miliardy dolarů ročně, odhaduje zase Britská asociace CIFAS zaměřená na prevenci zneužívání cizí identity.
„Uživatelé musí mít jistotu, že při používání internetového bankovnictví nebo při nákupech v e-shopech nepřijdou o svou identitu," řekl generální ředitel AVG Technologies J.R. Smith. „Samotný antivirový program je přitom neochrání na té úrovni, jaká je v dnešním prostředí složitých a rychle se měnících útoků třeba."
AVG Identity Protection je nejvýraznějším prvkem nově uvolněné verze 8.5 u edicí programů určených pro domácnosti a malé i střední firmy. Technologie IDP se stala rovněž součástí produktu AVG Internet Security pro domácí použití.
Vylepšení se dočkal i produkt AVG Free Edition. K nynější antivirové a antispywarové ochraně, bezpečnostnímu řešení pro online konverzaci a vyhledávání na internetu se nyní připojuje i tzv. Active Safe-Surf představující ochranu počítače při prohlížení internetových stránek v reálném čase. Ta je v dnešní době naprosto nezbytná, jelikož výrazná většina dnešních hrozeb je na webu aktivní co nejkratší dobu. Active Safe-Surf však každou stránku zkontroluje na výskyt škodlivého kódu v momentě, kdy se uživatel chystá otevřít příslušný odkaz.
Další vylepšení se zaměřila zejména na produkty určené pro Exchange Servery, které se dočkaly centralizovaného antispamu. Tento krok má významně usnadnit práci síťovým administrátorům.
Informace o IDP
AVG Identity Protection je založena na technologii, kterou firma AVG Technologies získala po akvizici společnosti Sana Security počátkem tohoto roku. Analyzuje chování jednotlivých programů, proto nepotřebuje ke své aktualizaci popisy známých škodlivých kódů a předejde snaze útočníků odcizit uživateli online identitu. Software se navíc průběžně učí i z informací uživatelů o reálných útocích a zajišťuje jejich neustálou ochranu.
„Každý den objeví laboratoře bezpečnostních společnostní desítky tisíc zcela nových vzorků malwaru," uvedl technický ředitel AVG Technologies Karel Obluk. „Abychom udrželi krok a ochránili uživatele, musíme neustále zlepšovat bezpečnostní systémy a přicházet s novými metodami ochrany. Techniky založené na sledování chování aplikací jsou dalším krokem k ochraně i před dosud neznámými hrozbami."
AVG Active Safe-Surf ještě dále stupňuje ochranu uživatele vyhledáváním skrytých hrozeb na stránkách v reálném čase. Ve srovnání s jinými produkty pro bezpečné prohlížení webu, které spoléhají na databáze vytvářené pravidelným skenováním stránek, stanoví jejich bezpečnostní hodnocení na základě okamžité analýzy. Uživatel tak vždy získá odpovídající informaci o stavu konkrétní stránky v reálném čase.
Nový antispamový modul v AVG Anti-Virus SBS Edition a AVG Email Server Edition je založen na enginu Mailshell, který zajišťuje stabilitu, kompatibilitu a snadnou centrální správu. Ta je o to snazší, že se všechny komponenty instalují najednou.
AVG Identity Protection je zatím pouze v anglickém jazyce, přičemž lokalizované verze v jednotlivých jazycích uvolní společnost postupně během druhého čtvrtletí 2009. AVG Identity Protection stojí 595 Kč včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?