Hlavní navigace

Systém SMS plateb napříč všemi operátory zprovoznil Dial Telecom

Sdílet

Pavel Louda 17. 8. 2011

Určena je těm, kteří chtějí nabídnout kupujícím okamžitou a flexibilní možnost zaplatit za obchod, zboží či službu pomocí mobilu. Cílí nejen na soukromé firmy, střední a malé podnikatele, ale i na příspěvkové organizace, státní správu a samosprávu. Dolní a horní limit transakce se pohybuje v rozmezí 4 až 600 Kč včetně DPH.

Konkrétní využití má např. při poskytování obsahu a služeb na internetu, prodeji různých druhů zboží, spotřebitelských soutěžích, nákupu SMS jízdenek, platbách za parkování, rezervacích (např. vstupenek na kulturní a sportovní akce, u lékaře, kadeřníka, autoservisu), platbách za komunální služby, pojištění do zahraniční, SMS chatu, dárcovských a charitativních příspěvcích, anketách aj.

Provozovatel nabízí dvě varianty služby. Pro jednorázové platby je vhodným řešením verze SMS MO, při níž je textová zpráva zpoplatněna přímo při odeslání. Naopak SMS MT využití najde při pravidelném a opakovaném odběru služby (např. zpravodajství, horoskopy apod.) - v tomto případě je zpoplatněna odpovědní SMS zasílaná zákazníkovi provozovatelem služby.

Našli jste v článku chybu?