Hlavní navigace

T-Mobile hlásí 114 měst pokrytých 3G sítí

Sdílet

Martin Noska 2. 5. 2011

T-Mobile pokračuje ve výstavbě 3G s vylepšenou technologií HSPA+ podle plánu. Za duben si společnost připisuje další 3G body na mapě a pokořila hranici první stovky větších měst. Nyní jich je tedy celkem 114, a k tomu 292 menších obcí a vesnic. Pokrytí v České republice se zvýšilo na 45 % populace.

Nově se tak na 3G datové připojení od tohoto operátora mohou těšit třeba obyvatelé Vrchlabí, Trutnova, Chomutova, Uherského Hradiště, Jičína na východě Čech nebo Nového Jičína na Moravě.

Celkem je nyní spuštěno 1221 základnových stanic podporující technologii HSPA+. Žebříčku měst za duben kraluje Chomutov s 51 785 obyvateli, nejmenším 3G místem na mapě je pak obec Kuřimany u Strakonic s rovnými 28 obyvateli.

Zákazníci mají stále možnost rychlost i sílu pokrytí zdarma vyzkoušet na kterémkoli místě v republice. Stačí si pouze zajít na značkovou prodejnu, kde je oproti vratné záloze ve výši 2 000 Kč k zapůjčení datová SIM karta s balíčkem Internet na cesty včetně USB modemu Huawei E1823, který technologii HSPA+ podporuje. Zápůjční doba je sedm dní.

Našli jste v článku chybu?