Hlavní navigace

Tablety Lenovo přichází do ČR spolu s prvním Lenovo Store

1. 9. 2011

Sdílet

Oba tablety jsou poháněné dvoujádrovými procesory Nvidia Tegra 2 za podpory 1GB operační paměti. Reakce systému by tak na 10,1‘‘ displeji IPS s rozlišením 1280 x 800 měli být rychlé a zvládat rovněž plynulé streamování na externím monitoru nebo Full HD televizoru prostřednictvím mini HDMI konektoru. Pro vaše data je určena 16GB, 32GB a později také 64GB vestavěná paměť, jejíž velikost lze rozšířit pomocí Micro SD karet. Další 2 GB budete mít připraveny v online úložišti.

Konektivitu tabletům zajišťuje Wi-Fi 802.11n a 3G. Pomocí Bluetooth je možné připojit externí klávesnici či myš. Kromě zadní 5Mpx kamery ocení zájemci o videohovory také přední 2Mpx kamerku. Mezi další hardwarovou výbavou nechybí GPS modul, akcelerometr či gyroskop. Vestavěná dvoučlánková baterie s kapacitou 3250mAh zajistí dle tvrzení společnosti výdrž kolem deseti hodin.

Lenovo IdeaPad K1 pořídíte již za 9999 Kč

Aplikace můžete do tabletů stahovat standardně z Android Marketu, další certifikované kousky přímo pro tablety Lenovo pak naleznete na Lenovo App Shop. V základu budou na tabletech předinstalovány placené aplikace zhruba v hodnotě 1 000 Kč, mezi kterými nebude chybět tolik populární aplikace Angry Birds. Dále nechybí například podpora Adobe Flash nebo klient pro integraci sociálních sítí. Tablety umožní také přehrávat obsah chráněný DRM.

IdeaPad K1 a ThinkPad

IdeaPad K1, který cílí na spotřebitele, má oblejší tvary a k dispozici bude ve čtyřech barevných variantách. Z počátku v bílé a červené, později přibude hnědá a černá. Jeho rozměry jsou 264 x 189 x 13,3 mm a váží 750 gramů.

Lenovo ThinkPad pořídíte včetně digitálního pera od necelých 12000 Kč

Firemní bratříček ThinkPad přichází v klasickém designu modelové řady Think. Nejvýraznější odlišností je přítomnost digitálního pera, které je součástí tabletu a v době, kdy jej nepoužíváte, se ukrývá v těle tabletu. Navíc obsahuje USB 2.0 port. Rozměrově se svými 260,4 x 181,7 x 14 mm liší ThinkPad jen nepatrně, ale zároveň váží o 20 gramů méně. Firemní zákazníci dále jistě ocení krycí sklo Gorilla Glass odolné vůči poškrábání. Více změn naleznete v softwaru, kde nechybí šifrování, Cisco VPN, podpora Microsoft Office dokumentů nebo snadná synchronizace s vaším počítačem běžícím na Windows 7.

Mezi volitelným příslušenstvím obou tabletů naleznete ochranné obaly, které zároveň slouží jako stojánky, ale také dokovací stanice s klávesnicí a v případě ThinkPadu tradičním trackpointem.

Ceny

IdeaPad K1 vybaven 16GB vestavěnou pamětí pořídíte za 9 999 Kč, 32GB model vás přijde zhruba na 11 500 Kč. Firemní zákaznici za 16GB ThinkPad zaplatí necelých 12 000 Kč a za 32GB verzi přibližně o tisícovku více. Tablety by měli být na tuzemském trhu dostupné v průběhu září. Modely s 3G konektivitou a vyšší cenovkou přijdou o něco později a zřejmě se dočkáme také 64GB verzí.

První Lenovo Store v ČR

Zároveň s oficiálním představením tabletů otevřelo Lenovo svůj první značkový obchod v České republice. Najdete jej v Galerii Harfa v Praze a můžete si v něm nejen prohlédnout a vyzkoušet průřez současným portfoliem, ale také si produkty rovnou zakoupit a odnést domů. Lenovo Store je pro veřejnost otevřen od dnešního dne, tedy 1. září.

Pokud to máte do Prahy daleko a chtěli byste si přesto produkty Lenovo osahat, využijte příležitosti a navštivte Lenovo kamion, který v rámci Lenovo Do Tour projíždí také Českou republikou. Podrobnosti o zastávkách a také soutěži s ním spojené naleznete na webu akce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?