Hlavní navigace

Technologii Moonlight 2 Beta představil Novell – potěšil tak náročné linuxové uživatele

25. 8. 2009

Sdílet

Dostupnost betaverze technologie Moonlight 2 představili představitelé projektu Mono.
Moonlight 2 je linuxovým ekvivalentem platformy Microsoft Silverlight 2 pro přehrávání a používání obsahu ve formátech Silverlight a Windows Media pod Linuxem.
Moonlight 2 beta nabízí podle předkladatelů mimo jiné podporu adaptivního přehrávání videa a zvuku po síti. Tato vlastnost umožňuje lepší streaming multimediálního obsahu na základě kvality připojení uživatele.
Moonlight 2 rovněž obsahuje spouštěcí prostředí Mono, které je prý 300krát rychlejší než nejnovější stroj Javascript a poskytuje uživatelům vyšší výkon. Díky začlenění spouštěcího prostředí Mono mohou nyní vývojáři vytvářet pro Linux bohaté internetové aplikace v široké řadě programovacích jazyků jako C#, Ruby a Python i Javascript.
Moonlight 2 beta je součástí technické spolupráce, kterou společnosti Novell a Microsoft oznámily v září 2007. Microsoft umožnil Novellu přístup ke svým testovacím sadám pro Silverlight a koncovým uživatelům produktu Moonlight od Novellu poskytl bezplatný přístup k sadě Microsoft Media Pack, která zahrnuje licencované mediální kodeky pro video a audio. Moonlight od společnosti Novell je licencován podle podmínek LGPL v2 a je k dispozici pro všechny hlavní distribuce Linuxu jako openSUSE, SUSE Linux Enterprise, Fedora, Red Hat a Ubuntu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?