Hlavní navigace

Sítě postavené na technologii SD-WAN spouští první operátor v Česku

13. 5. 2020

Sdílet

SD-WAN umožňuje firmám předvídat a nasměrovat různé typy provozu přes ty nejvhodnější datové cesty, ať už to jsou garantované konektivity, DSL, širokopásmové připojení, sítě 4G a podobně.

Novinka je výsledkem globální dohody mezi skupinou Vodafone Group a společností VMware. Nově vzniklá síť se ovládá z jednoho centrálního portálu. Díky SD-WAN může firma například přednostně směrovat datový provoz nákladově výhodnější cestou a zároveň má možnost zajistit nepřerušené a bezpečnější spojení.

„Vodafone SD-WAN inteligentně směruje síťová data a umožňuje dát prioritu důležitým aplikacím a protokolům, jako jsou platební systémy, Office 365 nebo hlasové služby a videokonference. Uživatelé získají konektivitu, kterou potřebují, ve chvíli, kdy ji potřebují,“ říká Jonathan Rutherford, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro firemní zákazníky.

Každá součást sítě je podle něj zabezpečená, zašifrovaná a řídí se pravidly, která si stanoví zákazník. Zároveň je síť flexibilní a dokáže reagovat na zákaznické požadavky dnešního dynamického světa.

Služba SD-WAN podle Vodafonu také přináší cesty, jak se mohou zákazníci lépe vyrovnat s následky pandemie onemocnění COVID-19. Je vhodným řešením pro firmy, které se například potřebují mnohem více zaměřit na práci z domova, potřebují digitalizovat své postupy nebo zajistit automatizované řízení svých síťových služeb, přičemž se výrazně snižuje potřeba vysílat lidi přímo na místo.

Vodafone SD-WAN síť funguje prakticky po celém světě, protože využívá rozsáhlé pokrytí mateřské společnosti.  

SD-WAN lze začít používat během několika dnů. Vodafone pomůže podnikům vybrat řešení na míru a bude jejich průvodcem a partnerem od analýzy přes konfiguraci řešení až po migraci, instalaci a následnou péči.

Na co lze SD-WAN využít, vám poradí například tento článek.

Našli jste v článku chybu?