Hlavní navigace

Telefon LG V30 bude prvním mobilem s displejem OLED

Sdílet

-rd 22. 8. 2017

Model V30 tak navazuje na strategii, která začala modelem LG G6 a pokračuje telefonem LG Q6. Kromě tenkého profilu a vynikajícího zobrazení jsou OLED displeje ve smartphonech ideální pro aplikace v oblasti virtuální reality, což je jedna z hlavních oblastí momentálního růstu tohoto odvětví.

Pro zákazníky, kteří preferují větší displej, ale vyhýbají se velkým telefonům, které se špatně drží v jedné ruce, je displej FullVision klíčovým prvkem v rámci trendu minimalizace zkosených hran u smartphonů. S šestipalcovou úhlopříčkou bude OLED displej FullVision největší obrazovkou společnosti za čtyři roky, přičemž samotné tělo telefonu bude menší než u loňského LG V20.

Protože horní a dolní zkosená hrana byly oproti tomuto modelu zmenšeny o 50 procent, bylo logo LG přemístěno ze spodní části displeje na zadní stranu telefonu, aby byla maximalizována zobrazovací plocha displeje.

Vizuální zážitek z displeje FullVision umožní rozšíření na 4,15 milionu pixelů OLED obrazovky QHD+ (1440 x 2880). Vynikající kvalita obrazu reprodukuje dokonalou černou a barvy s větší přesností v rámci širšího barevného spektra. Další podstatnou výhodou technologie je reakční doba, která je řádově kratší než u LCD. Navíc efektivně eliminuje paobrazy, což je velmi důležité u akčních filmů a virtuální reality.

Obrazovka u nového modelu V30 je založena na technologii plastových OLED displejů známé jako P-OLED. Okraje mohou být zahnuté, což zaručí ergonomický design, který lépe padne do ruky. P-OLED vzniká umísťováním pixelů na plastový substrát, který je mnohem pevnější než skleněná základna. Displej je navíc chráněn sklem Corning Gorilla Glass 5 s technologií odolnou proti rozbití. Použití pokročilé technologie zapouzdření pixelů zmírnilo problémy s poklesem svítivosti, které sužovaly technologii OLED v minulosti, u P-OLED jsou téměř úplně eliminovány.

Zapouzdření výrazně omezuje oxidaci pixelů a technologie umožňuje použít na každý pixel méně energie, což šetří energii baterie.

Našli jste v článku chybu?