Hlavní navigace

Telefonica, GE MB a MasterCard spouští NFC platby v ČR

29. 1. 2013

Sdílet

„Ve spolupráci s GE Money Bank nyní spouštíme éru masového placení mobilním telefonem," říká Jiří Vítek, manažer pro bezkontaktní platby společnosti Telefónica Czech Republic. "Protože jde o novou technologii, přichystali jsme pro zákazníky nové webové stránky www.kartavmobilu.cz, kde si mohou přečíst novinky ze světa NFC služeb, dozví se, jak nové technologie fungují a budou mít k dispozici i podrobné návody k jednotlivým NFC aplikacím," dodal Jiří Vítek.

„Krátce po představení PayPass platebních nálepek jde o další novinku v placení, se kterou přicházíme. Naši klienti si z obou technologií mohou vybrat tu, která jim lépe vyhovuje, případně využívat oba dva typy bezkontaktních plateb. Karta v mobilu má navíc výhodu, že její uživatel má své výdaje okamžitě pod kontrolou přímo v telefonu," říká Ondřej Hájek, projektový manažer GE Money Bank.

Bezkontaktní platby prostřednictvím karty v mobilu probíhají přiložením chytrého telefonu vybaveného SIM kartou s technologií NFC k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Do částky 500 Kč se nemusí zadávat PIN. Při platbě nad 500 Kč zákazník zadává PIN do platebního terminálu, jak je dnes již zvyklý.

Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci v telefonu. Úroveň zabezpečení platební karty v mobilu je stejná jako u běžných platebních karet. Dostupné jsou debetní i kreditní karty.

Platební kartu v mobilu mohou zájemci získat od 29. ledna na jakékoli pobočce GE Money Bank. Aby služba bezchybně fungovala, potřebují vlastnit jeden z certifikovaných telefonů podporujících technologii NFC. Aktuálně jde o mobily Samsung Galaxy Note II, S III a Ace 2. Nutnou podmínkou je rovněž využívání mobilních služeb od operátora Telefónica ČR.

Našli jste v článku chybu?