Hlavní navigace

Telefónica O2 pokrývá svojí 3G sítí už třetinu populace ČR

Sdílet

Martin Noska 16. 7. 2010

Od 15. července 2010 mohou na internetu ve svých mobilech i přenosných počítačích surfovat přes 3G obyvatelé Šumperka, Litoměřic, Strakonic a Děčína. V průběhu dalšího týdne bude 3G síť dostupná také v Kolíně, Kutné Hoře, Teplicích a Jablonci nad Nisou. Celkově tak podle zástupců O2 s počtem 29 pokrytých měst nabídne rychlý mobilní internet již 32 % populace.

Nicméně plány konkurenčních operátorů počítají též s pokrytím desítek měst do konce roku, konkrétně Vodafone chce nabídnout 3G v 60 městech ČR a T-Mobile ve 30, čímž by se měl rozdíl, daný dřívějším startem budování 3G sítě společností Telefónica O2 do velké míry smazat.

Mobilní 3G od O2 síť je nyní dostupná v těchto 29 městech: Praha, Brno, České Budějovice, Plzeň, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Jihlava, Olomouc, Ostrava, Zlín, Kladno, Rokycany, Žďár nad Sázavou, Frýdek-Místek, Beroun, Nymburk, Jeseník, Písek, Šumperk, Litoměřice, Strakonice, Děčín, Kolín, Kutná Hora, Teplice a Jablonec nad Nisou.

Našli jste v článku chybu?