Hlavní navigace

Telefónica O2 zvýhodňuje účtování mobilních dat pro příležitostné uživatele

Sdílet

Martin Noska 28. 1. 2011

Od včerejšího dne zaplatí uživatelé za první hodinu připojení 15 Kč, za celý den surfování maximálně 30 korun. Denní limit stahování dat (tzv. FUP) je stanoven na 30 MB. Nové účtování je výhodné zejména pro občasné surfování v mobilu. Pro pravidelné a plnohodnotné využití internetu v telefonu O2 nabízí paušální tarify O2 Internet v mobilu Start za 150 Kč měsíčně a pro náročnější uživatele O2 Internet v mobilu za 300 Kč měsíčně.

Nová forma účtování mobilních dat je platná jak pro nové, tak stávající zákazníky. Od 27. ledna tedy zaplatí zákazník za časový interval v délce 1 hodiny 15 Kč, surfování po dobu 24 hodin jej pak vyjde maximálně na 30 Kč. Denní FUP ve výši 30 MB by měl vystačit na prohlížení webových stránek, chatování s přáteli na sociálních sítích nebo stahování e-mailů bez velkých příloh. Naopak např. na sledování streamovaného videa příliš vhodný není a po jeho vyčerpání je uživateli výrazně snížena rychlost přenosu. Časový blok je aktivován datovým přenosem. Během tohoto bloku může zákazník stahovat nepřetržitě, ale má také možnost stahování dat přerušit. Pro surfování na internetu stačí jen kliknout na prohlížeč v telefonu. Není potřeba žádná registrace či vyplňování údajů. O začátku zpoplatnění bude zákazník informován formou SMS hned při zahájení surfování.

O nových mobilních datových tarifech od T-Mobilu, které byly ohlášeny tento týden, si můžete přečíst více v článku T-Mobile rozšířil nabídku mobilních datových tarifů.

Našli jste v článku chybu?