Hlavní navigace

Telefónica Španělsko přijde s rychlostí 3G mobilního internetu až 42 Mb/s

Sdílet

Martin Noska 1. 4. 2010

„S rostoucími požadavky zákazníků je potřeba zajišťovat mobilní broadband světové úrovně a to vyžaduje silný technologický základ,“ říká Carlos Calvo, vedoucí divize Technologií, operací & systémů ve společnosti Telefónica Španělsko. „Prostřednictvím tohoto projektu výrazně zvýšíme celkový výkon naší sítě. To nám umožní nadále poskytovat našim zákazníkům nejlepší možné služby širokopásmového mobilního internetu.

Společnost Nokia Siemens Networks nasadí nové funkcionality jako reakci na požadavky zákazníků Telefónicy na vyšší rychlost, šířku pásma a další služby. Síť společnosti Telefónica bude vybavena pokročilým HSPA+ (vyšší generace High Speed Packet Access) pro podporu vyšší šířky pásma pro datová spojení. Projekt modernizace počítá také s možností současného poskytování přístupu přes 3G a GSM ve stejného 900MHz pásmu rádiového spektra, jakmile bude toto povoleno státními orgány.

V rámci projektu budou použity základnové stanice Flexi společnosti Nokia Siemens Networks, které jsou již připravené pro technologii LTE. Jde o modulární platformu s nízkou spotřebou, přičemž vypočítaný roční pokles ve spotřebě elektrické energie následkem modernizace sítě činí 27 000 MWh, což se rovná spotřebě 6 750 španělských domácností. Kromě toho Nokia Siemens Networks poskytne také svůj systém pro správu sítě NetAct, který poslouží k efektivnímu sledování, správě a optimalizace sítě společnosti Telefónica.

Našli jste v článku chybu?