Hlavní navigace

Televize LG za 2,2 milionu korun s úhlopříčkou 266 cm

Sdílet

-rd 13. 7. 2015

V LG připravili monstrozní LCD televizor s úhlopříčkou sto pět palců (266 cm) a s rozlošením 5K, tedy v kinoformátu 21:9. Produktové označení je 105UC9V.

Obrazovka je tvořena lehce zakřivenými IPS panely a vestavěné reporoduktory nabízejí sedmikanálový zvuk. Jak je u LG zvykem, k ovládání televizoru poslouží operační systém webOS a Smart TV+. 

Obří televozor nabízí vynikající zážitek, který je srovnatelnými s kinoprojekcemi. Daní za velikost je hmostnost televizoru, která i s balením váží kolem 200 kilogramů a samotná televize tak 166 kg. Kvůli tomu si vyžaduje k manilpulaci minimálně šest vzrostlých mužů.

Kromě hmotnosti je vysoká i cenovka - 2,2 milionu korun.

LG si vedle monstrózní televize připravilo i další lahůdky televizních přístojů.

Kupříkladu 65“ model 4K OLED televizoru s mírným zakřivením. Uvnitř přístroje je řada inovativních technologií. Prostřednictvím Pixel Dimming každý obrazový bod emituje světlo, a navíc s technologií 4 Color Pixel jsou navíc tři konvenční obrazové body (RGB) doplněny o bílý subpixel (WRGB). Barvy jsou tak přirozené a kontrast obrazu doslova neomezený.  

Letošní řada LG 4K OLED televizorů je více než 1000x rychlejší oproti běžným LCD televizorům, a to díky jejich době odezvy, která je maximálně 0.001 ms. 

Podle informací z obchodního týmu LG můžeme ještě letos očekávat prodejní akci na 55´´ Full HD OLED televizor s cenou pod 50 tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?