Hlavní navigace

Testy ECDL jsou již k dispozici i pro Windows 7

Sdílet

Martin Noska 12. 6. 2010

Všichni zájemci tak mohou otestovat svoji počítačovou gramotnost, a to i v prostředí, které by se mělo v horizontu několika let stát nejrozšířenějším operačním systémem. Díky certifikátu mohou úspěšní absolventi získat výhodu v zaměstnání a na školách, kde musí prokazovat svoji kvalifikaci pro práci s počítačem.

Jedním ze základních pilířů, na kterých koncept ECDL stojí, je nezávislost na původu programového vybavení, které se pro ECDL testy využívá. Každý uchazeč si tak může sám vybrat programy, na kterých bude testy provádět. Z produktů společnosti Microsoft si může zvolit Windows 7, Microsoft Office 2007 a Internet Explorer 8, ale také starší verze všech těchto produktů.

Koncept ECDL (v mimoevropských zemích označován jako ICDL) vznikl v západní Evropě jako reakce na problémy spojené s prudkým rozvojem informačních technologií. Bylo třeba definovat pojem počítačová gramotnost a stanovit objektivní minimum znalostí, které člověk potřebuje, aby mohl informační technologie, zejména výpočetní techniku a její programové vybavení, úspěšně a efektivně využívat.

Úspěšní absolventi ECDL testů získají doklad o dosažení mezinárodně uznávané kvalifikace pro práci s počítačem – ECDL Certifikát, který je v rámci států Evropské unie doporučen a používán jako standard základní počítačové vzdělanosti. Licenci k šíření ECDL konceptu v České republice získala Česká společnost pro kybernetiku a informatiku.

Našli jste v článku chybu?