Hlavní navigace

Tiskárny Kyocera získaly cenu Red Dot Award

Sdílet

Martin Noska 7. 9. 2009

Ocenění Red Dot Award za kvalitu designu je již přes padesát let každoročně udělováno německým střediskem Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Již od roku 1955 hodnotí mezinárodní porota přihlášené produkty a posuzuje je podle kritérií, jako jsou například stupeň inovace, funkčnost, ergonomie, trvanlivost, snadná uživatelnost či ekologický aspekt.

kyocera porscheV letošním roce se soutěže zúčastnilo více než 3 200 produktů ze 49 zemí rozdělených do 17 kategorií. Zařízení Kyocera, která zvítězila v kategorii „Office equipment“, zaujala dle vyjádření společnosti Janus porotu hlavně inovativním způsobem výroby, vysokou kvalitou zpracování, funkčností a zaměřením na ekologickou udržitelnost.

Tiskárny Kyocera FS-C5100DN, FS-C5200DN a FS-C5300DN nabízí vedle zajímavého designu především také profesionální barevný tisk. Pro kvalita tisku se využívá integrovaná multibit technologie pro rozlišení 9600 dpi a sférický toner, který se získává chemickou cestou, a na rozdíl od klasického drceného toneru mají zrnka menší průměr a jsou zaoblena. Ta údajně méně poškozují povrch obrazového válce a prodlužují tím jeho životnost. Stroje jsou dále vybaveny novou vysokorychlostní řídící jednotkou, díky které podle údajů výrobce dokáží poskytnout první výtisk za 10,5 sekundy a v případě FS-C5300DN pak za 9 sekund. Rychlost barevného i monochromatického tisku je 21 stran A4 za minutu u modelů FS-C5100DN a FS-C5200DN. U FS-C5300DN je to dokonce až 26 stran za minutu.

Již v základu všechny tři modely obsahují duplexní jednotku pro oboustranný tisk, síťové rozhraní, vysokorychlostní připojení USB 2.0, paměť 256 MB, která je rozšiřitelná až na 1,28 GB a podporují IPv6. Nepřetržitý výkon při tisku zase zajišťují objemné vstupní zásobníky papíru, přičemž v případě tiskárny FS-C5100DN se lze kapacitně dostat na 1 400 listů ze 4 zdrojů a u FS-C5200DN a FS-C5300DN lze ve výsledku dosáhnout kapacity až 2 150 listů z 5 zdrojů. Důraz u tiskáren Kyocera je dle informací od výrobce kladen i na aspekty ochrany životního prostředí a to jak díky technologii Ecosys, tak i prostřednictvím dlouhé životnosti komponentů, desce a rozvodů bez olova a pouzder tiskáren bez škodlivých halogenů.

Našli jste v článku chybu?