Hlavní navigace

Top telefon Huawei P20 Pro jde do prodeje

4. 4. 2018

Sdílet

Řada Huawei P20 sází především na fotoaparát s benefity umělé inteligence. Huawei P20 Pro má trojitý fotoaparát Leica s dosud nejlepším rozlišením mezi smartphony – fotoaparát tvoří 40MPx RGB senzor, 20MPx monochromatický senzor a 8MPx senzor s teleobjektivem. Novinkou je také samostatný obrazový procesor (ISP) a citlivý snímač teploty barev pro věrnější barevnou reprodukci.

Světelnosti objektivů jsou f/1.8, f/1.6 a f/2.4, nabízejí rovněž trojnásobný optický zoom (a až složený pětinásobný hybridní zoom) a 1/1.7 optický snímač (7.76mm x 5.82mm) pro zachycení fotografií za nízké úrovně osvětlení až do citlivosti ISO 102400.

Procesor Kirin 970 se specializovanou technologií Neural Processing Unit (NPU) umožňuje rozpoznávání prostředí a objektů a dokáže díky umělé inteligenci identifikovat 19 různých situací a předmětů, k nimž automaticky přiřadí vhodné nastavení. Fotoaparát disponuje také 4D prediktivním zaostřováním, které i v pohybu zajišťuje přesné zachycení drobných detailů. Umělá inteligence si dokáže poradit také s kompozicí snímku – systém AI Assisted Composition uživateli navrhne ideální způsob snímání skupiny lidí nebo krajiny.

Další praktickou funkcí je Huawei AIS, tedy stabilizace obrazu řízená umělou inteligencí pro noční snímky bez nutnosti použití stativu. Zařízení z řady P20 navíc při natáčení videa podporují šestiosou stabilizaci a slow motion režim s 960 snímky za sekundu.

Smartphony jsou vybaveny displejem Huawei FullView (5,8" pro Huawei P20 a 6,1" pro Huawei P20 Pro) a ultratenkou konstrukcí. Velký displej je zasazen do těla se zaoblenými hranami.

Spolu s novými modely telefonů Huawei představil také nové příslušenství. Jde o bezdrátová stereo sluchátka Huawei FreeBuds, dále sluchátka Active Noise Canceling 3 pro pokročilé tříúrovňové potlačení šumu a zesilovač Huawei DAC.

Smartphone Huawei P20 bude v ČR dostupný v barevných variantách Black, Midnight Blue a Pink Gold (černá, modrá a růžová) za doporučenou maloobchodní cenu 16 999 Kč, Huawei P20 Pro v barevných variantách Black, Midnight Blue a Twilight (černá, modrá a fialová) za 21 999 Kč.

Našli jste v článku chybu?