Hlavní navigace

Toshiba NB200 - miniaturní notebook s výdrží až 9 hodin

30. 4. 2009

Sdílet

Toshiba rozšiřuje portfolio miniaturních notebooků

 

Podle nedávného průzkumu trhu, který provedla společnost Toshiba, vnímají spotřebitelé miniaturní notebooky jednoznačně jako sekundární nebo dokonce i třetí zařízení pro sdílení informací a zajištění komunikace mimo svůj domov.

Nový přírůstek váží pouze 1,18 kg včetně tříčlánkové baterie, nabízí širokoúhlý displej s úhlopříčkou 10,1" (25,6 cm) s podsvícením pomocí LED. Tříčlánková baterie vydrží až 4 hodiny a šestičlánková dokonce až 9 hodin.

NB200


Uvážíme-li, že skutečným rozlišujícím kritériem mezi mini-notebooky je míra snadnosti přenášení, hraje ochrana dat velmi důležitou roli. Protože nelze zabránit tomu, aby přístroj čas od času neutrpěl nárazy a otřesy, je vybaven monitorovacím systémem s 3D akcelerometrem , jenž dynamicky detekuje volné pády, nárazy nebo vibrace. Systém velmi rychle zvedne čtecí a zapisovací hlavy harddisku od jeho ploten a ochrání tak cenná data.

Srdcem produktu Toshiba NB200  je procesor Intel Atom N280 na frekvenci 1,66 GHz spolu s grafickou sadou Intel 945GSE. V

Mini-notebook Toshiba mini NB200 se dodává s vestavěným rozhraním pro bezdrátové sítě LAN (IEEE 802.11 b/g) a u vybraných modelů navíc i s integrovaným modulem pro mobilní širokopásmovou komunikaci a diverzitní citlivou anténou pro příjem signálu. Mini-notebook je vybaven rozhraním Bluetooth a má tři USB 2.0 porty, z toho jeden s režimem Sleep-and-Charge (napájení externích zařízení i při vypnutém mini-notebooku), které zajišťují možnosti připojení pro další zařízení a periférie, jako například externí optická mechanika SuperMulti Drive.

 

NB200

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?