Hlavní navigace

Toshiba pomůže Volkswagenu s výrobou elektrických aut

14. 2. 2009

Sdílet

Toshiba a Volkswagen chtějí společně pracovat na vývoji řídících jednotek a výkonové elektroniky vozidla. Cílem spolupráce má být vznik nového elektricky poháněného vozidla. To by kromě nulových emisí mělo nabídnout i přijatelnou pořizovací cenu.

"Značnou část výzkumných a vývojových prací musíme provádět ještě tak dlouho, dokud nebudeme schopni vyrábět elektrická vozidla s technologií lithium-iontových baterií. To je oblast, v níž skupina Volkswagen pracuje s potenciálem dalších technologických partnerů, mezi nimiž je právě i Toshiba“ uvedl ve svém prohlášení Martin Winterkorn, předseda představenstva koncernu Volkswagenu.

Zdrojem energie pro nový hybrid má být baterie právě od firmy Toshiba. Lithium-iontová baterie SCiB (Super Charge ion Battery) je schopna nabití za pouhých 5 minut. Navíc se vyznačuje i dlouhou životností, odolností proti zkratu a podle Toshiby baterie po 3000 cyklech ztratí jen 10% své kapacity. Zatím se používá pouze v elektricky poháněných kolech a motocyklech. V současné době produkuje Toshiba asi 150 tisíc baterií SCiB měsíčně, ovšem brzy by chtěla začít s masovější výrobou. V letošním roce plánuje výstavbu nových závodů a navýšení výrobní kapacity na několik desítek milionů kusů za měsíc.

O bateriích typu SCiB pak najdete více informací v článku Toshiba zvýší produkci super-rychle nabíjecích akumulátorů.

Našli jste v článku chybu?