Hlavní navigace

Toshiba představila nejlehčí a nejtenčí notebook v Evropě - Portégé R700

Sdílet

Martin Noska 23. 6. 2010

„Plnohodnotný notebook“ znamená takový, jenž je vybaven integrovanou optickou mechanikou, procesorem se standardním napětím a operačním systémem Windows 7. Jedná se o pracovní notebook s váhou od 1,3 kg, jenž v sobě slučuje odlehčené a ultratenké tělo a novéí počítačové technologie. Toshiba současně nabídne i verzi orientovanou více na spotřebitelský segment, model Satellite R630.

Zástupci společnosti Toshiba tvrdí, že při vývoji modelu Portégé R700 pokročili ve třech oblastech: řízení tepla, konstrukce šasi a uspořádání paměťových modulů.

Technologie chlazení proudem vzduchu „Airflow Cooling Technology“, na jejímž vývoji spolupracovaly společnosti Intel a Toshiba, umožňuje společnosti Toshiba využít procesorů z rodiny Intel Core i3, Coportégé r700re i5 a Core i7 i ve štíhlém těle notebooku Portégé R700 a současně údajně snížit na minimum hluk větráčku. Konstrukční provedení v oblasti opěrek na zápěstí má strukturu včelí plástve a díky tomu má být Portégé R700 odolný proti prohýbání, což chrání elektronické a mechanické součásti před poškozením a výrazně prodlužuje životnost. Nové uspořádání slotů pro paměťové moduly je nyní vertikální a Portégé R700 tak může pojmout až 8 GB RAM typu DDR3. Mezi další výbavu patří klasický 2,5“ HDD s kapacitou až 500 GB nebo SDD 512 GB, DVD mechanika a komunikační rozhraní Bluetooth 2.1, WLAN 802.11 b/g/n či gigabitový Ethernet.

Se šestičlánkovou baterií má dle údajů výrobce notebook Portégé R700 na jedno nabití vydržet  po celý osmihodinový pracovní den. Nový model dále nabízí např. odolný kryt ze slitiny hořčíku, 3D senzor pro ochranu dat na pevném disku proti pádům a nárazům, širokou škálu možností připojení, matný displej a konektor pro dokovací stanici. Dokovací stanice podporuje rozhraní HDMI a také USB 3.0 pro vysokorychlostní přenos dat.

Satellite R630, který se od notebooku Portégé R700 v několika oblastech liší, aby lépe vyhovoval potřebám spotřebitelů. Vzhledem k tomu, že běžní domácí uživatelé obvykle nepotřebují dokovací stanici, konektor pro její připojení chybí, stejně jako čtečka otisků prstů. Standardně je tento notebook vybaven CSV displejem, nicméně v některých zemích se bude nabízet i ve verzích bez CSV displeje.

Notebooky Portégé R700 a Satellite R630 budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během třetího čtvrtletí 2010. Notebook Satellite R630 nebude v České a Slovenské republice dostupný.

Našli jste v článku chybu?