Hlavní navigace

Toshiba představila ultrapřenosné notebooky Satellite T110 a T130

Sdílet

Martin Noska 10. 10. 2009

Ty jsou dle slov výrobce zaměřeny na dynamické spotřebitele, jimž není lhostejná stylovost a kteří chtějí mít notebook, ve kterém by se skloubila nízká hmotnost, přenosnost a vysoký výkon. Nové modely dovolují na cestách praktikovat jak pasivní prohlížení obsahu, tak i tvůrčí činnost a kladou důraz na životnost baterie, která má dle výrobce dosáhnout satellite t110doby více než jednoho pracovního dne. Konkrétně je to u modelu T110 až 9 hodin a u T130 až 11 hodin.

Model Satellite T110 má displej o úhlopříčce 11,6'' a Satellite T130 pak 13,3'' (33,8 cm), klávesnice je v plné velikosti a další zajímavostí je např. aplikace Toshiba ConfigFree, která má  zjednodušovat nastavení sítě. Oba modely mají být k dostání během čtvrtého čtvrtletí roku 2009 v Evropě, na Středním Východě a v Africe.

Obě zařízení jsou vybavena také společností Toshiba vyvinutým balíkem aplikací, nazvaným Toshiba LifeSpace. Ten údajně dokáže skoncovat s nesystematickou změtí zástupců na plochách uživatelů a má poskytnout spotřebitelům vlastní způsob, jak spouštět své soubory a organizovat své každodenní činnosti nebo projekty.

Našli jste v článku chybu?