Hlavní navigace

Toshiba uvádí na trh notebook Satellite U500 s dotykovým displejem

13. 2. 2010

Sdílet

Toshiba uvádí na trh notebook Satellite U500 s dotykovým displejem


Toshiba představila mobilní notebook Satellite U500 s displejem pro dotyková gesta. Tento kompaktní notebook  je nyní k dispozici s dotykovým displejem o úhlopříčce 33,8 cm (13,3 palců). Displej umožňuje nový způsob navigace prostřednictvím dotyků prstu. Notebook Satellite U500 s dotykovým displejem bude v Evropě k dispozici během druhé poloviny února 2010.

Satellite U500

Nový 13,3palcový notebook Satellite U500 v hnědém provedení s texturou a dotykovým displejem využívá výhod aplikace Windows Touch, která je dostupná v systému Windows 7. Nyní si uživatelé mohou vybrat, zda chtějí své aplikace obsluhovat pomocí Touch Padu, myši, klávesových zkratek nebo pomocí dotykových gest přímo na dotykovém displeji.

Téměř každý program, který pracuje pod operačním systémem Windows 7, nyní reaguje na dotyk prstu. Uživatelé mohou listovat v dokumentu nebo na webové stránce tím, že prstem posouvají po obrazovce nahoru nebo dolů, zatímco dvojklik mohou provádět prostým dvojím poklepáním na displej. Kliknutí pravého tlačítka se jednoduše provádí funkcí „stiskni a přidrž“, pomocí níž lze soubory uchopit a přesouvat. Roztahováním dvou prstů od sebe lze obrázky či dokumenty zvětšovat a otáčením jednoho prstu kolem druhého lze obrázky otáčet. Kromě uvedených multi-dotykových gest jsou k dispozici ještě mnohá další.

 

Satellite U500


Dotykový displej dále zlepšuje užitnost aplikace Toshiba LifeSpace určené pro zvýšení produktivity práce. Toshiba LifeSpace nabízí nástroj BulletinBoard k organizaci projektů a rovněž aplikaci ReelTime pro vyhledávání požadovaných souborů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?