Hlavní navigace

Toshiba uvádí na trh model Satellite A350 se širokoúhlým 16" displejem

16. 2. 2009

Sdílet

Toshiba Satellite A350

Širokoúhlý 16" displej má poměr stran 16:9 je dobrou volbou pro zobrazení filmů, protože uživatelům umožňuje vychutnat si obraz bez přidání černých pruhů po nastavení obrazu do širokoúhlého poměru stran displeje („letterboxing“). Vysoké rozlišení (HD) 1 366 x 768 bodů dále zaručuje, že obraz bude zobrazen s ostrými detaily. Technologie zobrazení Toshiba TruBrite navíc garantuje jasný a živý obraz bez ohledu na zobrazovaný obsah.

Použití vestavěných reproduktorů Harman Kardon je zárukou, že kromě kvalitního obrazu dokáže notebook Satellite A350 nabídnout rovněž kvalitní zvuk. Model A350 podporuje technologii Dolby Sound Room a dosahuje tak  prostorového pocitu při poslechu. Ovládací centrum Dolby Control Center přináší uživatelsky příjemné ovládání a správu audio souborů.

Výkonným srdcem notebooku Satellite A350 je procesor Intel Core2 Duo. Paměť je standardně osazena 4 GB DDR2, což je víc než dostatečná kapacita pro zvládnutí více programů spuštěných najednou. Kapacita harddisku 320 GB poskytuje solidní prostor pro ukládání objemných hudebních sbírek nebo multimediálního obsahu, jako jsou soubory s filmy nebo hudbou ve formátu MP3. Integrovaná optická mechanika Super-Multi DVD podporuje všechny běžné typy optických médií.

Spotřebitelé, kteří si koupí notebook Satellite A350, budou mít k dispozici rozsáhlý výběr připojení, včetně rozhraní Bluetooth a Wi-Fi Draft-N. Celkem čtyři USB porty poskytují široké možnosti pro připojení externích hardwarových zařízení, přičemž jeden z nich nabízí zároveň rozhraní eSATA. Ve standardní výbavě je navíc i webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu a mikrofon – díky tomu je model A350 vhodným nástrojem pro konferenční video hovory přes Internet.

 


Notebook Satellite A350 se dodává v elegantním kosmicky černém provedení a následuje tak úspěšné barevné schéma současné rodiny notebooků řady Satellite. Černý kryt s vysokým leskem doplňují stříbrné doplňky, zatímco řada tlačítek podsvícených bílými LED poskytuje rychlý přístup k množství multimediálních funkcí a nabízí moderní a stylový vzhled.

Technické údaje notebooku Toshiba Satellite A350-13A:

    * Procesor/technologie: Technologie pro procesory Intel Centrino 2 s procesorem Intel Core2 Duo P8600 (2,40 GHz, mezipaměť 3 MB L2, sběrnice FSB 1 066 MHz)
    * Operační systém: Originální Windows Vista Home Premium
    * Pevný disk: 320 GB (5 400 ot.min), rozhraní Serial ATA
    * Displej: širokoúhlý 16” Toshiba TruBrite HD TFT s poměrem stran 16:9, rozlišení 1 366 × 768
    * Systémová paměť: 4 096 (2 048 + 2 048) MB, maximální možné rozšíření: 8 GB, technologie: DDR2 RAM (800 MHz)


    * Optická jednotka: Multifunkční jednotka DVD Super Multi (se zápisem na dvě vrstvy)
    * Grafická karta: ATI Mobility Radeon HD 3650 s podporou technologie HyperMemory, 
      velikost paměti: 512 MB vyhrazené paměti VRAM (až 2 302 MB celkové dostupné paměti pro grafiku pomocí technologie HyperMemory s 4 GB systémové paměti), grafická paměť GDDR2 (500 MHz) (kombinace grafické paměti DDR RAM a systémové paměti DDR)


    * Ukazovací zařízení: Touch Pad
    * Komunikace v pevné síti: Síť Fast Ethernet LAN (rychlost: 10BASE-T/100BASE-TX), mezinárodní modem V.90 (připraven na protokol V.92)
    * Bezdrátová komunikace: Bezdrátová síť LAN (802.11a/g/Draft-N), technologie Bluetooth
    * Zvukový systém: Systém Toshiba Bass Enhanced Sound s technologií Dolby Sound Room, vestavěné stereoreproduktory Harman Kardon, 24 bit stereo
    * Rozhraní: 1 x Slot Bridge Media 5 v 1 (podpora karet SD do 16 GB, karet Memory Stick do 256 MB, karet Memory Stick Pro do 2 GB, karet MultiMedia Card do 2 GB a karet xD-Picture Card do 2 GB), vstup pro stejnosměrné napětí, externí mikrofon, externí monitor, stereofonní sluchátka, RJ-11, RJ-45, 3 porty USB 2.0 Sleep-and-Charge, 1 port USB/eSATA Sleep-and-Charge, 1 port i.LINK (IEEE1394), 1 x Rozhraní HDMI s kanálem CEC (propojení na televizor REGZA) a podporou signálu ve formátu 1080p, výstup TV (S-video), digitální výstup S/PDIF (sdílený se zásuvkou pro sluchátka), port line-in (společný s mikrofonem), integrovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu a s vestavěným mikrofonem


    * Rozšíření: 1 slot pro kartu Express Card, 2 paměťové sloty
    * Baterie: Technologie: lithioiontová
    * Dodávaný software: Toshiba Bluetooth Stack, Toshiba Bluetooth Monitor, Toshiba Disc Creator, Uživatelská příručka od společnosti Toshiba, Nástroj Heslo nadřízeného, Toshiba Assist 
      Chicony Camera Assistant Software, přehrávač disků DVD Toshiba, Ulead DVD MovieFactory for TOSHIBA, Toshiba Face Recognition, McAfee Internet Security Suite – Toshiba Edition (bezplatné aktualizace z Internetu po dobu 30 dní), Toshiba Recovery Disc Creator, Dolby Control Center, HDMI Control Manager, Microsoft Works, sada Microsoft Office Home a Student 2007 (60denní bezplatná zkušební verze), BalíčekToshiba Value Added Package (Toshiba Power Saver, Toshiba Zooming Utility, Toshiba PC Diagnostic Tool, Toshiba Flash Cards, Toshiba Components Common Driver, Toshiba Accessibility, Toshiba Button Support) 
      Software Google (panel nástrojů Google pro aplikaci Internet Explorer, Google Desktop, Picasa), Connectivity Doctor, ConfigFree, Nástroje a ovladače společnosti Toshiba


    * Dodávaný hardware: Adaptér střídavého napětí
    * Speciální funkce: Kompatibilní se systémem SM BIOS, Podpora zvuku HD Audio, integrovaný mikrofon pro VoIP (Voice over IP), Rozšířená podpora technologie Intel SpeedStep, integrovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu pro Video over IP, Počítač získal logo ENERGY STAR, Multimediální panel se 6 snadno stisknutelnými klávesami EasyKeys (funkce zapnutí a vypnutí podsvícení zařízení TouchPad, loga Satellite a kláves EasyKeys bílými diodami LED a dále funkce Převinout zpět, Přehrát, Zastavit, Převinout vpřed, spuštění CD/DVD)
    * Funkce zabezpečení: heslo pro pevný disk, heslo nadřízeného, slot pro kabel zámku Kensington,
      heslo uživatele, přepínač bezdrátové sítě LAN, hlavní baterie (pomocí posuvné západky), hlavní paměť (šroubovací), hlavní pevný disk (šroubovací)


    * Rozměry: Š × D × V: 383 × 267 × 34,5 (přední část) / 38,5 (zadní část) mm
    * Hmotnost: od 2,94 kg
    * Záruka: 2 roky mezinárodní
    * Doporučená koncová cena v ČR: 28 548 Kč s DPH

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?