Hlavní navigace

TP-Link má v nabídce nový extender do USB

26. 4. 2017

Sdílet

Miniaturní zařízení, které se dá označit také jako opakovač nebo repeater, nese označení TL-WA820RE, a je možné jej připojit do běžného síťového adaptéru nebo powerbanky, případně do notebooku, tabletu nebo jakéhokoliv jiného zařízení vybaveného výstupem USB.

Extender disponuje hned dvěma externími anténami a pracuje v pásmu okolo 2,4 GHz při kompatibilitě se standardy 802.11 b/g/n. Jeho maximální přenosová rychlost dosahuje hodnoty 300 Mbit/s, což by mělo stačit třeba i na streamování on-line videa. Umístit opakovač je optimální v místě na okraji ještě přijatelného pokrytí Wi-Fi sítí, a on pak rozšíří dosah signálu. Ke zprovoznění je třeba stisknout tlačítko WPS na routeru a dále přímo na samotném zařízení

Novinka je vybavena dvojicí externích antén a dosahuje maximální přenosové rychlosti 300 Mbit/s a funguje ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz s podporou standardů 802.11 b/g/n. Zařízení je ideální umístit na místo v takové vzdálenosti od „zdrojového“ routeru, které je ještě dobře pokryto signálem. Extender poté po zprovoznění dosah tohoto signálu výrazně rozšiřuje. Zprovozníte jej tak, že stisknete tlačítko WPS na routeru a poté na samotném extenderu, čímž oba síťové prvky spárujete.

Model TL-WA820RE je možné spravovat prostřednictvím mobilní aplikace s názvem TP-Link Tether, která je dostupná pro platformy Android a iOS. Ze smartphonu nebo tabletu je následně možné sledovat stav sítě, ovládat funkce a upravovat nastavení.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality