Hlavní navigace

TP-Link představil řízený L2 switch JetStream TL-SG3210 s osmi porty a rychlostí až 1 Gb/s

20. 12. 2011

Sdílet

Zařízení nabízí podle výrobce vysoký výkon, technologii QoS, pokročilé možnosti zabezpečení a širokou paletu funkcí na druhé síťové vrstvě. Disponuje navíc dvěma SFP porty, které mají zvýšit flexibilitu firemní sítě. Přepínač má představovat cenově výhodné řešení určené převážně pro malé a střední podniky.

Přepínač TL-SG3210 nabízí propracované funkce zabezpečení a rozsáhlé možnosti správy. Funkce IP-MAC-VID Binding a přístupové seznamy (ACL) pomáhají zabránit zahlcení sítě broadcast pakety a zamezují útokům typu ARP a DoS. Technologie QoS pracující na 2. až 4. vrstvě přináší vylepšené možnosti správy datových přenosů pro rychlý a bezchybný přenos dat. Správci mají k dispozici uživatelsky přívětivé webové rozhraní, jež společně s příkazovou řádkou, protokolem SNMP a vestavěným RMON agentem zprostředkuje rychlé a pohodlné monitorování a nastavení zařízení.

Switch JetStream TL-SG3210 se podle výrobce vyznačuje snadným nastavením i používáním. Nabízí možnosti uživatelsky přívětivé správy prostřednictvím intuitivního webového rozhraní nebo příkazové řádky, přičemž datový přenos potřebný pro administraci lze zabezpečit protokolem SSH nebo bezpečnostní vrstvou SSL. Podpora protokolu SNMP (verze 1/2/3) a monitorovacího agenta RMON umožňuje správci získávat důležité informace o aktuálním stavu zařízení. Přepínač lze rovněž nastavit tak, aby automaticky zasílal či logoval zprávy o neobvyklých událostech.

TL-SG3210 disponuje ochranou portů prostřednictvím Port security, funkcí IP-MAC-VID Binding, kontrolou zahlcení sítě nebo funkcí DHCP Snooping a umí chránit před obvyklými typy DoS útoků. Přístupové seznamy dokážou zamezit přístupu k citlivým síťovým zdrojům prostřednictvím blokování paketů podle zdrojové a cílové MAC adresy, IP adresy, TCP/UDP portu a VLAN ID. Podporována je taktéž autentizace na bázi protokolu 802.1X, která ve spojení s RADIUS serverem dokáže autorizovat jednotlivé uživatele či zařízení před přístupem do sítě. Funkce Guest VLAN umožňuje klientským zařízením bez podpory protokolu 802.1X přístup ke specifickým zdrojům sítě.

Pro integraci hlasových, datových a video služeb do sítě umožní přepínač aplikovat množství QoS politik pro řízení provozu. Správce může nastavit prioritu přenosu na základě široké škály prostředků včetně MAC a IP adresy či čísla TCP/UDP portu, aby zajistil plynulý přenos videa nebo hlasových dat. V kombinaci s funkcí Voice VLAN tak budou hlasové aplikace pracovat mnohem plynuleji.

Přepínač TL-SG3210 podporuje celou řadu funkcí na druhé síťové vrstvě, včetně standardu 802.1Q pro virtuální sítě (VLAN), izolaci portů, zrcadlení portů, protokolů STP/RSTP/MSTP, agregaci linek a funkce Flow Control podle standardu 802.3x. Dále zařízení disponuje pokročilými funkcemi pro údržbu sítě, jako je detekce Loop Back, diagnostika kabelů, IGMP Snooping a IGMP Throttling & Filtering.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?