Hlavní navigace

TP-Link uvedl dvoupásmový Wi-Fi směrovač Archer C9

17. 1. 2015

Sdílet

Směrovač podporuje standard 802.11ac, a proto zvládá kombinovanou maximální rychlost bezdrátového připojení 1,9 Gbit/s, z toho až 600 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 1,3 Gbit/s v pásmu 5 GHz. Konstrukce zařízení obsahuje dva bezdrátové čipy a také dvoujádrový procesor či tři všesměrové antény, které disponují technologií beamforming, která spočívá ve schopnosti tvarování paprsku signálu směrem k připojeným zařízením.

Archer C9

Připojení prostřednictvím tohoto routeru je šifrované standardem WPA-PSK/WPA-PSK2, k dispozici je potom také funkce WPS (Wi-Fi Protected Setup) pro připojení k síti i bez znalosti hesla stisknutím jediného tlačítka. Aplikace TP-LINK Tether pak umožňuje spravovat směrovač ze zařízení běžícího na platformách Android a iOS.

Samozřejmostí je také možnost připojení pomocí kabelů (síť LAN), a to díky integraci čtyř gigabitových portů typu RJ45. Již standardem se stávají také porty USB, v tomto případě jde o jeden USB 2.0 a jeden USB 3.0, přičemž k oběma lze připojit síťový disk, sdílenou tiskárnu či jiné zařízení. K připojenému disku je potom možné přistupovat také přes integrovaný FTP server.

Směrovač TP-Link Archer C9 je možné zakoupit již nyní za doporučenou koncovou cenu 4 499,- Kč včetně daně.

Zdroj: TZ TP-Link

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?