Hlavní navigace

Transcend uvádí nové USB 3.0 disky a řadiče

26. 5. 2010

Sdílet

Použití u StoreJet 25M3 standardu USB 3.0 umožňuje zvětšit rychlost přenosu dat až do 90MB/s. Díky tomu má být snížena doba přenosu větších souborů. Disk je zpětně kompatibilní a spolupracuje také se staršími zařízeními, která používají USB 2.0 nebo USB 1.1. Dioda LED ukazuje druh komunikace – v režimu USB 2.0 svítí oranžově, po přepnutí do režimu USB 3.0 se barva změní na modrou.

Pro ochranu uložených dat byla použita odolná konstrukce, která má chránit zařízení proti otřesům a vibracím. Skládá se z třístupňového ochranného systému – protiskluzného silikonového povlaku, který absorbuje vibrace, vyztuženého těla, které rovnoměrně rozvádí sílu případných nárazů a vnitřních tlumičů. Disk se dodává v kapacitách 500 GB a 640 GB.

StoreJet 25M3 je také vybaven tlačítkem One Touch, které umožňuje backup dat a jejích synchronizaci s daty na notebooku nebo PC. Navíc uživatele disku mohou používat přípojený bezplatný software StoreJet elite, který nabízí internetové nástroje pro vytváření záložních kopií a šifrování AES 256-bit.

Dále pak Transcend uvádí na trh kontrolér pro porty USB 3.0. Po přípojení k základní desce umožňuje použit všechna zařízení pracující s tímto novým standardem.

Kontrolér PDU USB 3.0 je vhodným řešením pro uživatele počítačů, kteří nechtějí vyměnit základní desku jen kvůli tomu, aby podporovala nové rozhraní. Díky použití rozhraní PCI Express 2.0 x1 je kontrolér kompatibilní se všemi dostupnými základními deskami a zaručuje neomezenou oboustrannou komunikaci mezi počítačem a libovolným USB zařízením přípojeným k počítači.

PDU3 USB 3.0 je vybaven dvěma USB 3.0 porty s propustnosti do 5Gb/s. Je to desetinásobné zrychlení přenosu dat oproti předchozímu USB 2.0. Kontrolér je zpětně kompatibilní, proto zajistí komunikaci se staršími zařízeními, která používají USB 1.1 nebo USB 2.0.

Navíc kontrolér USB 3.0 od firmy Transcend poskytuje 900mA napájení na každý port, což je 80% více než u USB 2.0. Tím je zaručena stabilnější práce zařízení s větším příkonem, a rychlejší dobíjení napájecích akumulátorů.

Našli jste v článku chybu?