Hlavní navigace

Transcend začíná nabízet ultrarychlé 64GB paměťové karty SDXC Class 10

Sdílet

Martin Noska 25. 6. 2010

SDXC je standard nové generace SD karet, schválen organizací Secure Digital Association (SDA). Více viz článek SD Card Assiociation oznámila nový standard vysokokapacitních paměťových karet SDXC.

Datové nosiče, které využívají tento standard, nabízí kapacitu od 32GB až do 2TB, zatímco SDHC standard umožňoval sdxc transcendvýrobu karet s kapacitou pouze do 32GB. Nejnovější karta od firmy Transcend je tak vhodná zejména k digitálním fotoaparátům, které podporují standard SDXC a HD kamerám a to díky využití souborového systému exFAT - ten umožňuje zápis souborů až do velikosti 4 GB. Na kartu SDXC 64 GB lze uložit 26tisíc obrázků (ve formátu JPEG s rozlišením 5Mpix), nebo třeba 640 minut filmu ve kvalitě Full HD (1920x1080).

SDXC Class 10 nabízí maximální přenos dat do 25 MB/s. Taková rychlost brání dle zástupců výrobce časovým zpožděním během nahrávání filmů Full HD a umožňuje využit sekvenční fotografii, nezbytnou při sportovních událostech nebo v situacích, kdy je nutné snímat i malé změny pohybu. Mezi další vlastnosti patří např. ECC technologie pro sledování a opravu chyb při přenosu dat.

Stále více zařízení, jako HD televize, Blu-ray přehrávače, mobilní telefony a GPS navigace podporuje standard SDXC a karty v tomto standardu budou používány stále častěji. Se staršími přístroji ovšem nové karty nejsou kompatibilní.

Našli jste v článku chybu?