Hlavní navigace

Transparentní veřejné zakázky slibuje novinka firmy Ness – určena je i pro menší obce

Sdílet

Pavel Louda 3. 5. 2011

Výrobce nabízí řešení jako klasickou aplikaci nebo jako službu (Software as a Service), která je tak snadno dostupná i pro menší obce.

Hlavní přednosti xTenderu jsou prý transparentnost a optimalizace celého způsobu správy veřejných zakázek. Podle studií státní správy dochází k úspoře nákladů až o 15 % a zrychlení celého procesu až o 30 dní, podle typu výběrového řízení. Systém navíc umožňuje naplno využít zvýhodněných podmínek pro zadávání, které vycházejí ze zákona č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách.

xTender obsahuje také rozhraní pro integraci s Datovými schránkami nebo ekonomickým systémem obce a navíc slouží i jako profil zadavatele, který je ze zákona povinný. Systém poskytuje zabezpečení vložených dat, automatickou aktualizaci veškerých souvisejících dokumentů (směrnice, nařízení…) a víceúrovňový schvalovací proces, který prý maximalizuje míru transparentnosti.

„xTender ve formě služby, kdy zákazník neplatí za software, ale jen za jeho užití, zvyšuje jeho dostupnost i pro menší obce,“ vysvětluje Hana Součková, marketingová ředitelka společnosti Ness Technologies v ČR a dodává: „Ty jej mohou okamžitě začít naplno provozovat a využívat bez jakýchkoliv dalších investic do IT infrastruktury s možností rychlé integrace s jejich stávajícími aplikacemi.“

Našli jste v článku chybu?