Hlavní navigace

Třetina českých firem chce své IT alespoň částečně přesunout mimo svou infrastrukturu a využít tak cloud computing

Sdílet

Pavel Louda 5. 1. 2011

Výsledky rovněž ukázaly, že 80 procent respondentů se chystá věnovat virtualizaci své IT infrastruktury nejpozději do konce letošního roku 2011. Mezi 418 respondenty byly jak malé firmy, tak i střední a velké podniky z privátního sektoru a taktéž instituce z oblasti veřejné správy.

Studie dále říká, že pro více než 26 procent firem je v současné době správa a automatizace IT struktury prioritou, a to dokonce důležitější než úspory nákladů, které jsou záležitostí číslo jedna pro 23 procent dotázaných. Přes 60 procent společností plánuje rozšíření stávajícího nebo vybudování zcela nového datového centra. Pro 25 procent firem jsou prioritou změn datová úložiště.

„Firmy postupně přicházejí na výhody, které jsou s virtualizací a cloud computingem spojené, ať už se jedná o vyšší provozní efektivitu, konkurenceschopnost či rychlejší reakci na změny. Tento jiný pohled na IT jim také umožní oprostit se od závislosti na technologiích a lépe se soustředit na svůj cíl podnikání,“ říká Marek Swierad, Regional Director Central and Eastern Europe společnosti VMware.

Našli jste v článku chybu?