Hlavní navigace

Net Gateway 5.3 od TrustPortu slibuje hlavně snazší správu IT bezpečnosti

Sdílet

Pavel Louda 26. 2. 2009


Jde především o sjednocení záznamů, vztahujících se k webovému provozu a s tím související pokročilejší generování grafických statistik. Jakmile jsou statistiky webového provozu připraveny, lze je prohlížet ve vztahu k aktuálnímu měsíci nebo roku, případně si zobrazit celkovou statistiku za dobu používání řešení. Na základě statistik správce sítě může analyzovat chování uživatelů a identifikovat problémy.
Užitečnou novinkou jsou globální záznamy webového provozu. Tento nástroj je vhodný tam, kde objem provozu nedovoluje použití jediné internetové brány, takže je zapotřebí sloučit statistiky z více serverů. Pro poštovní provoz byly globální záznamy zavedeny již v předchozí verzi.
Net Gateway 5.3 přináší i sofistikovanou metodu eliminace spamu, a to blokování podezřelých uzlů. „Při této metodě nedochází k přijetí vlastní poštovní zprávy, ale k jejímu zhodnocení na základě povahy připojení a informací o odchozí doméně," popisuje Petr Vaněk, vedoucí vývojového oddělení společnosti TrustPort. „Tímto způsobem lze rozpoznat podezřelé odesílatele a zabránit příjmu až dvou třetin spamu." Dochází tak k dalšímu snížení zbytečného přenosu dat.
Z ostatních novinek lze jmenovat rozšířená nastavení pro zasílání upozornění o zprávách vyřazených jako spam nebo kontrolu správce nad textem oznámení o nedoručení poštovní zprávy.

Našli jste v článku chybu?