Hlavní navigace

TurboConsult jde pod křídla Asseco Central Europe

12. 8. 2020

Sdílet

Akvizicí společnosti TurboConsult rozšířilo Asseco CE na českém a slovenském trhu své portfolio o nové produkty a řešení. V rámci České republiky firma zvýšila podíl na trhu stavebních spořitelen a získala nové zákazníky v oblasti bankovnictví a finančního sektoru.

„Jsme rádi, že tímto spojením získáme více než 70 talentovaných kolegů, rozšíříme naše technologické know-how a vytvoříme nové obchodní příležitosti ve finančním a bankovním sektoru,doplňuje Jozef Klein, CEO Asseco CE.

TurboConsult působí na trhu již téměř 30 let a primárně se zabývá softwarovými řešeními ve finančnictví, zejména v bankovním sektoru. Zákazníky společnosti jsou především stavební spořitelny, družstevní záložny, nebankovní poskytovatelé úvěrů, finanční zprostředkovatelé a fintech společnosti.

Vedle řešení určených pro komerční sektor se společnost TurboConsult věnuje i veřejně prospěšnému projektu FriendlyVox, v čemž hodlá pokračovat i po začlenění do mateřské společnosti. Ozvučený portál FriendlyVox představuje unikátní řešení zpřístupňující informační a komunikační služby bez nutnosti užití zraku, který byl vytvořen s ohledem na specifické potřeby zrakově postižených osob. Pro ovládání portálu stačí pouze klávesnice a všechny potřebné informace jsou předávány hlasovým výstupem.

Mimochodem, jeden z produktů firmy TurboConsult se stala v roce 2015 vítězem soutěže IT produkt roku 2015 v kategorii On-line nebo související služby. Firma tehdy vyhrála s produktem pro správu elektronických smluv s připojením biometrického podpisu Sign+ v1.0.

Našli jste v článku chybu?