Hlavní navigace

Ucelené řešení datových úložišť nabízí Hitachi

8. 9. 2013

Sdílet

Hitachi Data Systems uvedla v první polovině tohoto roku na trh řešení Hitachi Content Platform Anywhere (HCP-AW), první integrované řešení, které umožňuje bezpečný přístup, synchronizaci a sdílení firemních dat a informací, a to odkudkoli a kdekoli. Přitom se data ukládají v privátním cloudu v prostorách uživatele, bezpečně, spolehlivě a pod kontrolou korporátního IT.

Možnosti HCP Anywhere

  • Sdílení obsahu uvnitř i vně organizace.
  • Lepší úroveň bezpečnosti a ochrany dat.
  • Zachování správy dat a kontroly nad nimi.
  • Zamezení zbytečnému kopírování dat.
  • Možnost přístupu koncových uživatelů k jejich pracovním souborům kdekoliv, kdykoliv, a ve více zařízeních.


Jak se HCP Anywhere používá?
Koncoví uživatelé uloží soubory do své složky HCP Anywhere a ta se automaticky synchronizuje ve všech jejich registrovaných zařízeních a stane se také dostupnou prostřednictvím webových prohlížečů. Hned po uložení do složky HCP Anywhere je soubor chráněný, komprimovaný, synchronizovaný, šifrovaný, replikovaný a přístup k němu je řízen, a to vše prostřednictvím osvědčené Hitachi Content Platform.

Jednoduché řešení, snadné nasazení
Správci IT propojí HCP Anywhere s Hitachi Content Platform a z Microsoft Active Directory importují uživatelská oprávnění. Koncoví uživatelé se pak samoobslužně registrují pomocí svých přihlašovacích údajů Active Directory a stáhnou si software pro svá konkrétní zařízení, a to buď z uživatelského portálu nebo pro iOS zařízení z obchodu Apple Store. Žádné manuály nejsou potřeba.

Správa HCP-AW je snadná nejen pro jednotlivé uživatele, ale i pro jeho správce. Díky integraci s Active Directory je snadné přidávat skupiny s uživatelskými i administrátorskými oprávněními, řídit kvóty jednotlivých uživatelů a přístup jejich mobilních zařízení. Uživatelé s nejvyššími oprávněními mohou i auditovat soubory. HCP Anywhere je active/active linuxový cluster, který kromě zabezpečeného klientského a webového rozhraní má také rozhraní pro antivirový scanner.

Ekonomické přínosy HCP-AW
HCP Anywhere nabízí nejen relativní úspory při pořízení ve srovnání s podobnými technologiemi sdílení a synchronizace, ale i absolutní úspory nákladů na síťové připojení, zálohování a ochranu dat. Dalších relativních úspor nákladů lze dosáhnout u samotného ukládání dat a při provozu záložního systému.

Našli jste v článku chybu?