Hlavní navigace

U:fon má již 100 000 zákazníků

30. 1. 2009

Sdílet

U:fon od května 2007 nabízí mobilní internet, bezdrátovou pevnou linku a digitální vysílačky. V červnu 2008 spustil i mobilní hlasové služby. Společnost MobilKom, která U:fona provozuje, získala licenci na celoplošné vysílání v pásmu 410-430 MHz v roce 2006, což jí umožnilo vybudovat celoplošnou CDMA mobilní síť. U:fon nabízí své hlasové a datové služby prostřednictvím technologie PMdata, která je alternativou technologie GPRS známé z GSM sítě a EVDO technologie, jež je datovou sítí 3. generace srovnatelnou s UMTS nebo O2 CDMA a má v současnosti pokrytí přes 84 % populace. Nicméně počet jeho zákazníků je stále oproti třem hlavním operátorům v ČR jen zlomkový.

Ke konci ledna měl U.fon konkrétně 65 000 zákazníků hlasových služeb a 35 000 zákazníků, kteří využívají mobilní datové tarify.

Stotisící zákazník U:fona – Filip Vaněk – řekl, že jeho důvodem, proč se rozhodl pro U:fonovy služby, byla cenová nabídka operátora a možnost volat si s kolegy v práci zdarma. Jako dárek pak jubilejní zákazník dostal další mobilní telefon.

Našli jste v článku chybu?