Hlavní navigace

Ukázková verze Windows 8 by mohla nastartovat 29. února

Sdílet

Tadeáš Pelech 9. 2. 2012

Micosoft Windows 8Společnost se k této informaci zatím nevyjádřila, pozvala ale představitele tisku do Barcelony na veletrh MWC (Mobile World Congress), kde by měla být tato ukázková verze pro spotřebitele představena.


To, že je představení nové verze systému načasováno na veletrh mobilní spotřební elektroniky, dává tušit směr, jakým se bude systém Windows ubírat. Díky novému uživatelskému rozhraní Metro, které podporuje dotykové displeje, by mol tento systém proniknout do oblasti tabletů, ve které Microsoft poněkud neuspěchal start.


Když je řeč o startu, tlačítko „Start“ budou uživatelé v nové verzi pravděpodobně hledat marně. Ovládání systému se bude odehrávat jednak kolem nové úvodní obrazovky jako dělané pro dotyková zařízení (a napojené na obchod s aplikacemi) a pásu karet, který již nějaký čas obsluhuje uživatele kancelářského balíku Office. Oproti němu ale bude tento pás zřejmě o něco subtilnější.


Ještě jedna poznámka v souvislosti s mobilními zařízeními. Zpočátku panoval názor, že plnohodnotné Windows nebudou podporovat přístroje s procesorem ARM. Nyní to naopak vypadá, že v těchto zařízeních by přece jen nemusel být nainstalován „jen“ systém Windows Phone 8, ale i systém určený pro „velké“ osobní počítače.

Našli jste v článku chybu?