Hlavní navigace

Úložiště NAS pro menší firmy a živnostníky má WD

Sdílet

Pavel Louda 27. 2. 2015

Produkty My Cloud Expert zahrnují dvě nová úložiště: EX2100 (s pozicemi pro dva disky) a EX4100 (s pozicemi pro čtyři disky). Jsou to výkonné systémy NAS navržené pro skupinu uživatelů, kteří potřebují ukládat, sdílet, zálohovat, streamovat a spravovat velké objemy digitálních dat.

Úložiště využívají nejnovější verzi dvoujádrového procesoru Marvell Armada a podle výrobce nabízejí ve své třídě nejvyšší hodnoty rychlosti čtení a zápisu dat pro souběžné vysoce výkonné streamování v HD rozlišení až do kapacity úložiště, která dosahuje až 24 TB.

Odolné řízení a správa dat a bezpečnostní prvky ponechávají na uživatelích, aby si zvolili svůj preferovaný způsob řízení, sdílení a ochrany dat, důležitých videí, fotografií, hudebních skladeb, grafických souborů a dalších digitálních dokumentů.

Úložiště využívají interní disky WD Red, které lze nastavit do různých režimů RAID (v závislosti na modelu) včetně RAID 0, 1, 5, 10 JBOD nebo do režimu spanning.

Zákazníci mohou také využívat produkty řady Expert pro centralizaci a zálohování dat ze všech svých počítačů a notebooků prostřednictvím zálohovacího softwaru WD SmartWare Pro.

Úložiště zahrnují možnosti pro pokročilou správu dat včetně integrovaného serveru, serveru FTP, zálohovacího serveru a serveru typu P2P pro stahování dat. Zákazníci mohou také tato úložiště nastavovat dle svých požadavků, sledovat chování systému, spravovat uživatele, ovládat prvky pro úsporu energie, to vše prostřednictvím rozhraní ovládacího panelu My Cloud. Navíc, uživatelé mohou nahrávat a spouštět aplikace třetích stran, včetně aMule, Icecast, Transmission, SqueezeCenter a mnoho dalších.

 

My Cloud Business

Produkty označené jako Business zahrnují také dvě novinky: DL2100 (s pozicemi pro dva disky) a DL4100 (s pozicemi pro čtyři disky). Jsou to úložiště splňující nároky malých firem na spolehlivost, bezpečnost a škálovatelnost dat. Úložiště využívají dvoujádrový procesor Intel Atom a nabízejí kapacitu až 24 TB . Tato úložiště běží pod Linuxem na vlastním operačním systému My Cloud.

Nová úložiště jsou zabezpečena 256bitovým šifrováním svazků AES a nabízejí možnost nastavení režimů RAID (RAID 0, 1, 5, 10, JBOD nebo režim spanning). Zákazníci mohou také využívat zálohování dat ze všech svých počítačů prostřednictvím zálohovacího softwaru WD SmartWare Pro.

Úložiště řady My Cloud Business mohou zálohovat sama sebe na další zařízení My Cloud umístěné odděleně, na jiném bezpečném místě nebo prostřednictvím cloudových služeb jako je Amazon S3 nebo ElephantDrive. Uživatelé také mohou jednoduše na tento NAS zálohovat externí připojené zařízení USB pomocí tlačítka automatického kopírování USB 3.0.

Řada Business přináší mnoho prvků a možností typu business-ready, včetně síťových protokolů iSCSI pro adaptér a cílové zařízení, replikaci a synchronizaci složek, integrované FTP, WebDAV server, zabezpečený protokol  SSH Shell a podporu služby Microsoft Active Directory.

Navíc tato úložiště obsahují prvky běžné pro podnikovou třídu, jako jsou duální porty napájení pro případ selhání, duální Gigabit Ethernet a podpora USB. Produkty Business umožňují rozšířit paměť až na 6 GB a škálovatelnost pomocí duálního NIC nebo USB.

Našli jste v článku chybu?