Hlavní navigace

Úložiště postavené na technologii blockchain nabízí Acronis

Sdílet

Pavel Louda 27. 10. 2016

Novinka představuje univerzální, snadno ovladatelné a škálovatelné řešení úložiště s technologiemi CloudRAID a Notary, které integruje bloky, soubory a objekty s využitím běžného hardwaru.

Notary přitom představuje vůbec první integraci blockchain do softwarově definovaného úložiště a řešení ochrany dat. Funguje tak, že generuje ekvivalent časového razítka či otisku prstu u dat uložených v Ethereum, veřejné distribuované výpočetní platformě postavené na blockchain. Porovnáním dvou otisků u stejných dat je tak schopen verifikovat pravost a integritu uložených dat.

CloudRAID zase využívá technologii erasure-coding k rekonstrukci chráněných dat uložených kdekoliv v ukládacím klastru. To znamená, že každý nový ukládací nód posiluje řešení Acronis Storage proti hardwarovým selháním díky rychlejší obnově.

 

Hlavní charakteristiky Acronis Storage podle výrobce:

  • Nabízí vysokou výkonnost díky SSD ukládání, automatizovanému vyrovnávání zátěže, automatizované distribuci dat a paralelní replikaci.
  • Poskytuje univerzální řešení pro všechny potřeby ukládání dat – zálohu za chodu i ze zaváděcích médií, současné podporuje data v blocích a objektech a v další aktualizaci bude podporovat také soubory. Poskytuje ucelenou sadu standardní konektivity a API rozhraní včetně Amazon S3 a iSCSI.
  • Nabízí konfigurovatelné úrovně redundance uložených dat prostřednictvím CloudRAID a umožňuje autentizační verifikaci dat s využitím logů a vodoznaků postavené na technologii blockchain.
  • Umožňuje poskytovatelům služeb řídit celkové náklady na vlastnictví úložné infrastruktury a zvyšuje ukládací kapacitu z gigabytů na petabyty bez zvýšených nároků na rozpočet.
  • Je vhodný pro všechny poskytovatele služeb, podniky a organizace, které potřebují spravovat svou ukládací kapacitu bez jakýchkoliv výpadků. Instalace trvá 5 minut a ke své konfiguraci potřebuje 14 kliknutí, bez nutné znalosti systémové administrace.

 

Našli jste v článku chybu?