Hlavní navigace

Úložiště s velmi nízkou latencí představilo EMC

Sdílet

Pavel Louda 26. 4. 2013

Ve výbavě nechybí paměť 256GB L1 cache na uzel (osminásobný nárůst oproti současným 32GB RAM), která dokáže pojmout obrovské aktuálně zpracovávané datové sady. Ty je tak možné načítat s mimořádně nízkou latencí.

Kromě toho by uzly A100 měly poskytovat agregovanou propustnost 1100 MB/s na uzel, která podnikům umožňuje podporovat pracovní postupy vyžadující extrémní úrovně souběžné propustnosti. Na trhu se objeví začátkem letošních prázdnin.

Uzly A100 nabízejí možnost škálovat výkonnost nezávisle na kapacitě diskových svazků, ale také významně zrychlit clusterové operace jako opakované sestavení disků a uzlů, prokládání souborů (file striping) a souborová replikace.

Své uplatnění najde novinka nejenom v oblasti médií a zábavy, ale také například při genetických rozborech v organizacích zabývajících se přírodními vědami nebo při analýze výsledků průzkumů v těžařských společnostech. 

Implementace výkonných úložišť schopných podporovat vysoce paralelní úlohy je nutností v celé řadě odvětví a vysoký výkon se stává nezbytným předpokladem udržení konkurenceschopnosti prostřednictvím podpory nové generace pracovních postupů a aplikací.

Našli jste v článku chybu?