Hlavní navigace

Ultramalé úsporné tenké klienty nabízí v Česku firma Fujitsu

4. 12. 2012

Sdílet

Zařízení podle výrobce vyplňuje mezeru mezi produkty typu Zero Client a klasickými tenkými klienty a představuje cenově výhodné řešení pro implementaci virtuálních počítačů.

Co se týče fyzického provedení, novinka je menší než většina běžných stolních kancelářských telefonů. Nízká spotřeba platformy ARM vyústila mj. v možnosti provozu bez ventilátorů, což snižuje hluk v pracovním prostředí. Uvnitř se využívá speciálně navržený operační systém eLux RT.

Zákazníkům, kteří teprve zvažují přechod na prostředí s tenkými klienty, nabízí novinka, údajně jako vůbec první, volbu ze dvou provozních režimů: režimu automatické adaptace a režimu úplné správy.

Prvně jmenovaný mód zcela eliminuje nutnost správy, což snižuje náklady především malým a středně velkým podnikům. Produkt nevyžaduje žádnou instalaci ani konfiguraci a lze jej okamžitě připojit do existujícího prostředí.

Úplnou správu pak zajistí integrace s řešením Scout Enterprise a lze ji nasadit i u režimu automatické adaptace formou pozdějšího upgradu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?